06.03.2019 — 13:28

Розпочався робочий візит Марини Порошенко на Хмельниччину

Сьогодні дружина Президента України Марина Порошенко перебуває з робочою поїздкою в Хмельницькій області. Розпочався візит Першої леді з відвідин Ізяславщини, де її зустрічали голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Загородний та керівники району.

На початку Марина Порошенко ознайомилася з  діяльністю Ізяславського навчально-реабілітаційного центру. Нагадаємо, що Хмельниччина однією із перших в Україні приєдналася до всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», а за час роботи проекту в регіоні кількість інклюзивних навчальних закладів збільшилася на 40% – до 187 шкіл, де навчається понад півтисячі  учнів з особливими освітніми потребами, що на чверть більше, ніж раніше.

Марина Анатоліївна відвідала навчальний корпус закладу, ознайомилася з особливостями діяльності Центру. Як зазначив керівник закладу, на сьогодні тут навчаються, виховуються і проходять реабілітацію 129 вихованців з ДЦП та наслідками поліомієліту. У Центрі діткам допомагають не лише покращити стан здоров’я, а й набути необхідних для успішної соціальної адаптації знань, умінь та навиків.

Далі дружина Президента оглянула виставку творчих робіт вихованців закладу, адже окрім навчання та лікування, у Центрі велику увагу приділяють також розвитку творчих здібностей дітей. Для них в закладі працюють гуртки, заняття в яких коригують знання учнів з навчальних предметів, розвивають творчі здібності, увагу пам’ять, мислення, покращують фізичні можливості. Колектив закладу по праву пишається тим, що багато його випускників закінчили вищі навчальні заклади, стали музикантами, керівниками підприємств, спортсменами.  Серед них такі відомі в області особистості, як учасник АТО Андрій Панчоха та волонтер Тетяна Юзепчук, яка за свою діяльність отримала грамоту Президента України Петра Порошенка.

Також Марина Порошенко відвідала спеціалізовані кабінети навчального корпусу, ознайомилася, як відбуваються окремі навчальні заняття, зокрема, з логоритміки, логіко-математичного, сенсорного розвитку, а на завершення візиту поспілкувалася з вихованцями і колективом навчально-реабілітаційного центру.

Наступною зупинкою у робочій поїздці дружини Президента став Ізяславський центр первинної медико-санітарної  допомоги. Зазначимо, що він обладнаний відповідно до усіх сучасних вимог та надає медичні послуги майже 44 тисячам мешканців району, 27 з яких живуть у сільській місцевості.

Окрім того, Ізяславський ЦПМСД активно долучився до реалізації медичної реформи, що розпочалася на первинні ланці. Так, вже з червня 2018 року заклад працює у статусі комунального некомерційного підприємства та уклав договір з Національною службою здоров’я України, а 66% населення, що тут обслуговуються, уже визначилися із своїми сімейними лікарями та підписали з ними декларації.

У ході візиту Марина Порошенко оглянула приміщення амбулаторії, кабінети лікарів, ознайомилася з матеріально-технічною базою закладу, а також зустрілася з медичними працівниками району.