15.03.2019 — 17:17

Хмельницький ОЕНЦУМ нагороджений золотою медаллю Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2019»

14 березня 2019 року в Київському Палаці дітей та юнацтва під час Десятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2019» Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді був нагороджений золотою медаллю її організаторів – Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України.

Хмельницькі натуралісти представляли позашкільну освіту нашого краю та презентували інноваційні здобутки праці їх педагогічного колективу і конкурсну роботу «STEM-навчання як освітній ресурс ХХІ століття».

У виставкових павільйонах були представлені національні вищі навчальні заклади та наукові установи; зарубіжні навчальні заклади, міжнародні освітні агенції і представництва; вищі навчальні заклади післядипломної та неперервної освіти, обласні і міські управління (департаменти) освіти, загальноосвітні, дошкільні та позашкільні заклади; професійно-технічні навчальні заклади і навчально-методичні центри; ряд виробників та дистриб’юторів сучасних засобів навчання, проектів, програм і рішень для галузі освіти, видавництва, освітні портали.

Успішна робота учасників і відвідувачів Виставки сприяла встановленню контактів, збагаченню досвідом, розвитку ініціативи в реалізації завдань, визначених сучасним розвитком нашої держави. За словами фахівців, участь у виставці – непересічний позитивний досвід і можливість продемонструвати інноваційні досягнення й напрацювання закладів і установ освіти.

На стендових матеріалах Виставки Хмельницький ОЕНЦУМ представив результати реалізації 4-х спільних науково-освітніх проектів експериментального майданчика Національної академії педагогічних наук України, що діє на базі закладу з 1994 року, а його творчі експериментальні напрацювання і набутий інноваційний педагогічний досвід вивчались, презентувались на профільних виставках, конференціях, методологічних семінарах, отримали високі оцінки й визнання колег та пропагувались в педагогічній пресі столичними натуралістами і науковцями Академії, стали надбанням навчальних закладів України.

В т. ч. проекти:

– «Позашкільна освіта – науково-методичне забезпечення екологічної освіти та морально-духовного виховання дітей, учнівської і студентської молоді»;

– «Формування творчої і соціально активної особистості засобами телекомунікаційних проектів у позашкільному навчальному закладі»;

– «Сучасні здоров’язбережні технології навчання і виховання школярів як шлях до якісної освіти»;

– «Формування національно-патріотичних почуттів дітей, учнівської і студентської молоді юннатівськими формами роботи в контексті українського патріотизму та євроінтеграції України».

На Виставці хмельницькі натуралісти презентували першу в Україні електронну бібліотеку з оцифрованою літературою та нові книгинавчально-методичного і природничо-краєзнавчого змісту «Флора Хмельниччини» (частина перша) та «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини».

За представлені на конкурс матеріализ тематичних номінацій та новаторську науково-педагогічну діяльність у номінації «STEM-навчання як освітній ресурс ХХІ століття» конкурсне журі та організатори Виставки відзначили Хмельницький ОЕНЦУМ золотою медаллю і Дипломом.

Отримана в Києві висока нагорода – результат багаторічної експериментальної еколого-натуралістичної й науково-педагогічної діяльності та наполегливої творчої співпраці педагогічного колективу Хмельницького ОЕНЦУМ з педагогами-ентузіастами й науковцями області, Хмельницького ОІППО, Національної академії педагогічних наук України, адже заклад уже відзначався такимиж золотими медалями  в 2015 та 2016 роках, чотирма срібними і рядом інших почесних відзнак міжнародного та всеукраїнського рівнів у попередні роки.