19.03.2019 — 16:48

Відбулося засідання Ради регіонального розвитку Ярмолинецького району

19 березня голова Ярмолинецької районної державної адміністрації Андрій Шутяк провів засідання Ради регіонального розвитку Ярмолинецького району. Почесним гостем засідання стала заступник голови обласної адміністрації Світлана Павлишина. У заході також взяли участь заступник голови районної ради Борис Лис, заступник голови райдержадміністрації Володимир Байталюк, депутат обласної ради Іван Кирилюк, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району, представники об’єднаних територіальних громад та сільських рад, керівники підприємств, які здійснюють свою діяльність на території району та представники громадськості.

Голова районної державної адміністрації Андрій Шутяк  ознайомив з планом проведення засідання Ради регіонального розвитку, а саме: 1. Стратегічні напрямки державної політики у сфері комплексного соціально-економічного розвитку району; 2. Про підсумки соціально-економічного розвитку району у 2015-2018 роках та Перспективного плану соціально-економічного розвитку на 2019-2021 роки; 3. Про результати фінансово-бюджетної діяльності за 2015-2018 роки та перспективні плани роботи; 4. Стабільний розвиток суб’єктів господарювання – запорука успішного розвитку території; 5. Досягнення та перспективи соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад; 6. Діяльність районної ради у забезпеченні стабільного соціально-економічного розвитку району, підвищення рівня життя його жителів; 7. Обговорення актуальних питань соціально-економічного розвитку району; 8. Завдання та перспективи успішного здійснення реформ у районі, оголошення проекту рішення засідання Ради регіонального розвитку району.

Отже, головними темами засідання стали питання перспективного розвитку району на 2019-2021 роки, проведення в районі ключових реформ, зокрема медичної та освітньої, створення привабливого інвестиційного середовища для розвитку підприємництва в районі. Не оминули під час засідання і питання щодо децентралізації.

Під час свого виступу Андрій Васильович наголосив, що однією з реформ, мета якої – наближення  влади до людини, розподіл відповідальності між центральною і місцевою владою є децентралізація влади в Україні, яка передбачає добровільне утворення об’єднаних територіальних громад, що наділяються додатковим фінансовим ресурсом та відповідальністю за розвиток територій та добробут жителів. У  районі створено 2 об’єднаних територіальних громади: Солобковецьку та Баламутівську, які за рік свого існування продемонстрували те, що місцева ініціатива, вкладені кошти в у розвиток інфраструктури, активізація співпраці з суб’єктами господарювання дала новий поштовх для розвитку населених пунктів, які об’єдналися. На часі – створення Ярмолинецької ОТГ, але затягування цього процесу привело до того, що район втратив додаткові можливості розвитку.

За словами очільника району, одними з пріоритетних завдань є залучення невикористовуваних виробничих площ до господарського обігу, що дає можливість створювати нові робочі місця, збільшувати надходження  до бюджетів різних рівнів, а також впровадження альтернативних джерел енергії. У 2013 році на Ярмолинеччині запрацювала перша на теренах Хмельниччини сонячна електростанція в с.Ясенівка. Потужність діючої сонячної електростанції 2 МВт, якою вироблено у 2018 році 2,3млн.кВт год. електроенергії. Зараз маємо виділені земельні ділянки для будівництва ще восьми таких електростанцій, запланована потужність яких складає 46,4 МВт, де  очікується виробництво 55,7 млн.кВт год. електроенергії.

Далі голова райдержадміністрації розповів про те, що у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, коштів обласного та районного бюджету здійснено технічне переоснащення котельні, яка опалює центральну районну лікарню, що працює на трісці, яку виробляють місцеві лісогосподарські підприємства, що дозволило наполовину зменшити видатки на оплату енергоносіїв порівняно з використанням природного газу.

Також назрілим є вирішення питань водопостачання населених пунктів району. Використання фінансових можливостей державної програми «Питна вода» та коштів місцевих бюджетів дозволили провести реконструкцію систем водопостачання в смт. Ярмолинці, будівництво мереж водопостачання в селах Солобківці, Виноградівка, Савинці. Від нестачі питної води потерпає ще ряд населених пунктів району, що потребує розробки належної документації та фінансування цих робіт в подальшому, оскільки це   питання найчастіше піднімалося на зустрічах.

Ще очільник району розповів про досягнення у галузях освіти, культури, соціальному захисті. Особливу увагу приділив охороні здоров’я, зазначивши, що в районі успішно проведено реформу первинної медико-санітарної допомоги.

Розповідаючи про досягнення у галузі освіти Андрій Васильович додав, що  кошти місцевих бюджетів були спрямовані на поліпшення матеріальної бази дошкільних навчальних закладів в смт. Ярмолинці, с.Солобківці, с.Москалівка, с.Правдівка, с.Скаржинці, с.Михайлівка. Капітальні ремонти сільських закладів культури проводилися в селах Солобківці, Косогірка, Глушківці, Сутківці, Кадиївка, Соснівка.

У 2018 році започаткована діяльність  комунальної  установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради, метою діяльності якої є  надання  корекційно-розвивальних послуг  дітям з особливими освітніми потребами.Для створення матеріально-технічної бази центру у 2018 році профінансовано з різних джерел 624,0 тис.грн. Розроблено проектно-кошторисні документації з реконструкції колишніх приміщень центральної лікарні для облаштування комунальної  установи «Інклюзивно-ресурсний центр» та комунального закладу «Ярмолинецький районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів».

На закінчення свого виступу Андрій Васильович наголосив: «Ми чітко повинні зрозуміти, що  наше завдання – забезпечити ефективний   розвиток району у 2019 – 2021 роках шляхом концентрації зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, бюджетних установ, суб’єктів господарювання на виконання пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку та заходів, спрямованих на стабілізацію роботи і розвиток основних галузей виробничої та соціальної сфери».

Далі виступила начальник управління економічного розвитку, торгівлі, інфраструктури та туризму райдержадміністрації Ірина Драгомерецька, яка розповіла про підсумки соціально-економічного розвитку району у 2015-2018 роках та про Перспективний план соціально-економічного розвитку району на 2019-2021 роки.

Про результати фінансово-бюджетної діяльності за 2015-2018 роки та перспективні плани роботи,  розповіла заступник начальника-начальник бюджетного відділу управління фінансів райдержадміністрації Олена Гусак.

Також учасники Ради регіонального розвитку району заслухали директора ДПДГ «Ярмолинецьке лісове господарство», депутата обласної ради Івана Кирилюка, який розповів про стабільний розвиток суб’єктів господарювання.

Крім того, присутні заслухали виступ заступника голови обласної державної адміністрації Світлани Павлишиної, яка подякувала очільникам району та усім, хто вносить свій вклад в соціально-економічний розвиток Ярмолинеччини. Також Світлана Андріївна наголосила, що приємно спостерігати за приростом економічних показників в районі.

Сільські голови Солобковецької та Баламутівської сільських рад Сергій Когут і Василь Гопчак розповіли про досягнення та перспективи соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад.

Далі перед присутніми виступив заступник голова Ярмолинецької районної ради Борис Лис, який розповів про діяльність районної ради у забезпеченні стабільного соціально-економічного розвитку району, підвищення рівня життя його жителів.

На закінчення засідання, після обговорення актуальних питань соціально-економічного розвитку, було схвалено та затверджено Перспективний план розвитку Ярмолинецького району на 2019-2021 роки.