12.04.2019 — 12:43

На Городоччині відкрили новий лікувальний корпус ЦРЛ

Сьогодні в м. Городок відбулося урочисте відкриття нового лікувального корпусу центральної районної лікарні. Розділити цей радісний для громади Городоччини момент завітали керівники області, району, ОТГ, колектив лікарні та  мешканці міста. Також до урочистостей долучилися народні депутати України Олександр Герега та Андрій Шинькович, депутати  обласної та районної ради, керівники  органів  виконавчої влади, місцевого самоврядування, представників охорони здоров’я  Хмельниччини.

Висловлюючи слова вітання Вадим Лозовий наголосив, що відкриття цього лікувального корпусу є яскравим прикладом об’єднання зусиль представників усіх рівнів влади, адже кошти для  реалізації  цього проекту виділялися і з державного бюджету за рахунок ДФРР, і з обласного та районного, не залишились осторонь і спонсори.

Як зазначив голова облдержадміністрації, будівництво даного об’єкту було розпочато у 1990 році і, на жаль, протягом багатьох років він залишався довгобудом. І лише в 2015 році роботи було відновлено за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Всього за 2015-18 роки держава вклала в розвиток соціальної та комунальної інфраструктури  населених пунктів  Хмельниччини понад 2 млрд. грн., реалізовано понад 1 тис. 800 проектів.

«Успіх позитивних перетворень в країні залежить від кожного з нас. Ми хочемо жити в заможній країні, тож маємо докласти максимум зусиль до її цивілізованої розбудови. Маємо шляхетну мету і об’єднаними зусиллями досягнемо її. Ні російська агресія, ні популізм, ні спроби зіштовхнути українців не зупинять нас на шляху до міцної і комфортної України, України з європейським рівнем життя», – зазначив очільник області.

Голова адміністрації подякував всім хто долучився до цієї доброї справи.

Звернулися зі словами вітання до присутніх і народні депутати України Олександр Герега та Андрій Шинькович.

Олександр Герега зауважив, що мало хто вірив, що лікувальний корпус центральної районної лікарні добудують, але завдяки тісній співпраці органів виконавчої влади, керівництва районної лікарні та спонсорським інвестиціям – сьогодні маємо гарний результат.

Так, за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку виділено: 27 млн. грн., з обласного бюджету: 2 млн. 380 тис. грн., з районного бюджету: 3,5 млн.грн, субвенції з державного бюджету на соціально – економічний розвиток окремих територій за сприяння народного депутата України Олександра Гереги: 18 млн. грн. Загалом на даний об’єкт використано 52 млн.грн.

Окремо Олександр Володимирович висловив слова вдячності Віце – прим’єр – міністру – Міністру регіонального    розвитку  будівництва та житлово – комунального  господарства України Геннадію Зубку. За словами народного депутату, саме Геннадій Григорович підтримав ініціативу щодо виділення коштів з ДФРР на будівництво даного проекту, за що йому велика вдячність.

Також звернувся до учасників урочистого зібрання і головний лікар Городоцької центральної лікарні  Микола Дралюк, адже саме він як медичний працівник за фахом і покликанням знає, як потрібний для здоров’я людей цей корпус, скільки проблем буде вирішено, скільки життів буде врятовано, скільки вкладено сил, щоб сьогодні мрія  стала реальністю.

Головний лікар висловив щирі слова вдячності усім, хто доклав зусиль для реалізації цього проекту. За його словами, саме завдяки проведенню реформ в державі, ініційованих Президентом України Петром Порошенком, сьогодні маємо значні позитивні зрушення в медичній реформі.

Після офіційної частини, високопосадовці та гості урочистого зібрання мали можливість оглянути новий лікувальний корпус центральної районної лікарні.

Довідково:

Будівництво лікувального корпусу на 120 ліжкомісць було відновлено у 2015 році. Загальна кошторисна вартість об’єкту складає 52,8 млн. гривень.

За кошти обласного бюджету (1479,9 тис. грн.) придбано лапароскопічну стійку, а за кошти районного бюджету (1947,7 тис. грн..) комплекс обладнання для лапароскопічного втручання, що дозволяє хірургам на більш професійному рівні проводити оперативні втручання.

За спонсорські кошти проведено перекриття хірургічного, інфекційного, кардіологічного, терапевтичного, гінекологічного відділень центральної районної лікарні.

За кошти районного бюджету та спонсорські кошти у всіх відділеннях центральної районної лікарні та приміщеннях поліклініки проведено заміну вікон, дверей на енергозберігаючі.

За кошти обласного бюджету в сумі 500 тис. грн. та районного бюджету  в сумі 792,8 тис. грн. збудовано блочно-модульну котельню на твердому паливі для центральної районної лікарні. Введення її  в експлуатацію  дозволяє відчутно  зекономити бюджетні кошти.  Якщо у 2015 році за використання природного газу для опалення було використано більше 1216,3 тис. грн. то на закупівлю дров  витрачається 680 тис. грн., економія коштів майже в 2 рази.

За 4 роки за кошти районного бюджету для ЦРЛ та РЦПМСД придбано 3 санітарних автомобілі.

У 2018 році за кошти районного бюджету в сумі 999,2 тис. грн. проведено утеплення та заміну покрівлі стоматологічного відділення ЦРЛ та приміщення бухгалтерії.