Хмельницька
обласна державна адміністрація

 Офіційне інтернет-представництво

19.04.2019 — 12:17

Обласний збір юннатів Хмельниччини  

17 квітня на базі Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбувся обласний збір юних натуралістів. Захід проводився обласними натуралістами відповідно до завдань Плану комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури учнівської молоді навчальних закладів Хмельницької області на 2016-2020 роки та з метою підвищення ефективності і якості організації й проведення в закладах освіти еколого-натуралістичної, дослідницько-експериментальної, природознавчої і природоохоронної роботи школярів, виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді та залучення її до участі в юннатівських заходах.

В обласному зборі юннатів Хмельниччини взяли участь дитячі делегації у складі юннатів-ентузіастів дослідницько-експериментальної роботи з 39 – ти навчальних закладів області.

Високий рівень підготовки та творчого підходу до виконання дослідницько-натуралістичних робіт і активну участь в цьогорічному зборі продемонстрували юні натуралісти з навчальних закладів Віньковецького, Волочиського, Городоцького, Деражнянського, Кам’янець-Подільського, Красилівського, Новоушицького, Полонського, Славутського, Старокостянтинівського, Теофіпольського, Чемеровецького, Шепетівського та Ярмолинецького районів, міст Кам’янця-Подільського, Старокостянтинова, Хмельницького та Шепетівки.

Грамотами Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді й цінними подарунками нагороджено юних натуралістів, які на конкурсах-захистах продемонстрували високий рівень виконання індивідуальних дослідницько-експериментальних робіт і глибокі якісні знання за обраною темою в галузі лісівництва та квітникарства, вийшли переможцями збору і посіли призові місця:

Секція юних квітникарів:

І місце: гурток «Юні квітникарі» (юннати: Богуцька Вікторія Вадимівна, Заднюк Вікторія Вадимівна, Гвоздецька Юля Віталіївна) Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання (тема роботи «Розмноження орхідей в домашніх умовах», керівник – Березовська В.В., керівник гуртка);

ІІ місце: Поліщук Павло Дмитрович, учень 11-А класу, вихованець гуртка «Юні екологи» Староостропільського НВО Старокостянтинівського району (тема роботи «Дослідження різних строків щеплення штамбових троянд», керівник – Чубенко Л.А., вчитель біології); Павлуник Карина Володимирівна, учениця 7 класу Новоушицької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (тема роботи «Розмноження пеларгоній», керівник – Самсонюк Л. В., вчитель біології);

ІІІ місце: Гніздовська Яна Валеріївна, учениця 6 класу Пилипо-Олександріївської ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького району (робота «Продовження життя рослин – збереження краси природи», керівник – Дереш Т.В., вчитель біології); Збуровська Роксолана Василівна, учениця 8 класу Івахновецької ЗОШ І-ІІ ст. Чемеровецького району (тема роботи «Збережи первоцвіт – врятуй цей світ» керівник – Мамчура В.В., вчитель біології); Самкова Анастасія Миколаївна, учениця 9-А класу Шепетівського НВК №3 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. ім. Н. Рибака та ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою», (тема роботи «Фільтраційна здатність кімнатних рослин у навчальних приміщеннях», керівник – Семенюк В. В., вчитель біології);

Секція юних лісівників:

І місце: Яржемський Валентин Володимирович, учень 10 класу Шепетівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ім. М.Островського (тема роботи: «Дослідження впливу екологічних факторів на вегетативні органи сосни звичайної», керівник – Дечковська В. О., вчитель біології).

ІІ місце: Муравський Максим Ігорович, учень 11 класу Буртинського ЗЗСО Понінківської селищної ради Полонського району, вихованець гуртка «Юні лісівники» (тема роботи: «Біоекологічні особливості видової різноманітності дуба звичайного Полонського лісництва», керівник – Проценко Г. Д., вчитель біології); Яник Микола Володимирович, учень 10 класу Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка (тема роботи: «Стовбурові гнилі у дерев, їх збудники на Хмельниччині», керівник – Говорун В. Д., вчитель біології).

ІІІ місце: Бакай Руслана Олексіївна, учениця 9 класу Отроківської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району (тема роботи: «Динаміка чисельності первоцвітів лісу Білавина на території села Отроків», керівник – Грицаюк В. С., вчитель біології); Богачик Тетяна Сергіївна, учениця 10 класу Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського району (тема роботи: «Гриби Кадиєвецького лісу», керівник – Будник С.Д., вчитель біології);  Матвійчук Микола Олександрович, учень 10 класу Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 (тема роботи: Антропогений вплив на заповідне урочище «Вільшина», керівник – Власюк О.І, вчитель біології).

Грамотами Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за творче виконання дослідницько-експериментальної роботи та активну участь в обласному зборі юних натуралістів нагороджено:

Секція юних квітникарів:

– Павлик Вікторія Ігорівна, учениця 4 класу Деражнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (робота «Особливості догляду та вирощування сенполії в домашніх умовах», керівник – Семченко В. І., вчитель початкових класів);

– Білінська Юлія Олегівна, учениця 10 класу Чабанівського НВК Кам’янець-Подільського району (тема роботи: «Кімнатні рослини – душа добра, краси і здоров’я» , керівник – Білінська С.М., вчитель біології);

– Мартинюк Мирослава, учениця 9 класу Лагодинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Перспективи озеленення пришкільних територій закладів загальної середньої освіти району», керівник – Філіпчук О. В., вчитель біології);

– Чумак Мар᾽яна Сергіївна, учениця 6 класу Кульчинківської ЗОШ І-ІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Ключики весни», керівник – Мудь О. П., вчитель біології);

– Юхимович Світлана Валеріївна, учениця 9 класу Бражинецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» Полонського району (тема роботи «Вербова троянда» – квітка чи захворювання родини Вербових, керівник – Кирилюк Т. О., вчитель біології);

– Чабанюк Дарина Ігорівна, учениця 4 класу Іванівського навчально-виховного комплексу «дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІ ст.» імені Героя Радянського Союзу А.З. ОдухиСлавутського району (тема роботи «Вплив сонячного світла, підживлення «Стимовітом» на кімнатну рослину – сенполію або фіалку узамбарську», керівник – Гук Т.М., вчитель початкових класів);

– Молякевич Вікторія, учениця 9 класу Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (тема роботи «Лікарські рослини», керівник – Гуцало Л.С., вчитель біології);

– Малькут Максим Тарасович, учень 5 класу Мар’янівської ЗОШ І-ІІ ст. Чорноострівської селищної ради Хмельницького району (тема роботи «Порівняння розвитку живців троянд в різні пори року»), керівник – Малащук О.А., вчитель біології);

– Кобець Юлія Олегівна, учениця 6 класу Правдівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Лохвицького П. Т. Ярмолинецького району (тема роботи «Роль органічних та мінеральних добрив у вирощуванні квітів», керівник – Борбуцька Н.А., вчитель біології);

– Денисюк Анна Михайлівна, учениця 8 класу Старокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 (тема роботи «Квітковий калейдоскоп», керівник – Корольова Т. А., вчитель біології).

  Секція юних лісівників:

– Кондратюк Тетяна Миколаївна, учениця 10 класу Великоборовицького ліцею Білогірського району (тема роботи: «Стан та причини дигресії соснових лісів Північної Білогірщини», керівник – Кондратюк Т. М., вчитель біології);

– Наконечна Вікторія Миколаївна, учениця 11 класу Моначинської ЗОШ І-ІІІ ст. Волочиського району (тема роботи: «Сучасний стан та перспективи збереження заліснених ділянок околиць сіл Моначик та Іванівці», керівник – Шимко О.І., вчитель біології);

– Мандзюк Даша Олександрівна, учениця 10 класу Голосківської ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського району (тема роботи: «Види сосенГолосківського парку», керівник – Квятковська Г. О., вчитель біології);

– Козловська Юлія Вікторівна, учениця 9 класу Терешківського ліцею Антонінської селищної ради Красилівського району (тема роботи: «Віковічні дерева рідного краю» , керівник – Бєлоносова Т. О., вчитель біології);

– Мідзяновський Ярослав Станіславович, учень 9 класу Слобідко-Красилівської ЗОШ І-ІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Дослідження наслідків спалювання сухої трави поблизу лісових територій», керівник – Поліщук С. М., вчитель біології);

– Коломієць Вікторія Андріївна, учениця 10 класу Летичівського НВК №2 «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» (тема роботи: «Раціональне використання лісових ресурсів Летичівського району», керівник – Сеник О. В., вчитель хімії та біології);

– Захарчук Аліна Володимирівна, учениця 11 класу Полонської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (тема роботи: «Динаміка чисельності тварин Червоної книги Полонського Українського товариства мисливців та рибалок», керівник – Лапець В. А., вчитель біології);

– Середюк Максим Васильович, учень 8 класу Хоровецького навчально-виховного комплексу Славутського району (тема роботи: «Лісопромисловий комплекс Славутського району», керівник – Сайпель В. В., вчитель географії);

– Креницька Дарія Олександрівна, учениця 8 класу Самчиківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Старокостянтинівського району (тема роботи: «Вивчення оптимальних строків живцювання та впливу регуляторів росту на укорінення живців самшиту вічнозеленого» , керівник – Осика О. В., вчитель біології);

– Мацюк Євген Миколайович, учень 11 класу Новоставецької ЗОШ І-ІІІ ст. Теофіпольського району (тема роботи: «Вирубування лісів», керівник – Маринюк М. В., вчитель екології);

– Байдак Володимир Володимирович, учень 9 класу Чемеровецького НВК (тема роботи: «Хвороби яблуневого саду» , керівник – Мельничук Н.М., вчитель біології);

– Мельник Сніжана Анатоліївна, учениця 11 класу Полянської гімназії Шепетівського району (тема роботи: «Види дуплогніздників на території  РЛП «Мальованка». Видовий склад чисельності та деякі аспекти  гніздування», керівники – Мамчур М. О., вчитель хімії та біології, Рабчевський Р. М., вчитель біології);

– Поліщук Світлана Вікторівна, учениця 10 класу Корчицького НВК Шепетівського району (тема роботи: «Використання верби енергетичної як альтернативного джерела енергії», керівник роботи Цибанюк С.В., вчитель біології та хімії вчитель біології)

– Коломійчук Лілія Олександрівна, учениця 10 класу Ярмолинецького НВК (тема роботи: «Розвиток лісового господарства в Ярмолинецькому районі, керівник – Хоптяр М. В., вчитель географії);

-Столяр Марія Ігорівна, вихованка гуртка «Юні лісівники-дендрологи» Славутськогодитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи (тема роботи: «Дослідження акумулювання радіонуклідів їстівними грибами», керівник – Захарчук В. В., керівник гуртка);

– Майструк Вадим Олександрович, учень 10 класу Старокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст. №7 (тема роботи: «Вирощування модрини способом закритої кореневої системи», керівник – Заїка Ніна Андріївна, вчитель біології та географії);

– Малюк Анастасія Юріївна, учениця 10 класу спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 12 м. Хмельницького (тема роботи: «Оцінка фітосанітарного стану зелених насаджень мікрорайону Ракове міста Хмельницького», керівник – Бочко М. І., вчитель географії);

Кращі юні дослідники, окрім Грамоти Хмельницького ОЕНЦУМ, були нагороджені ще й цінними подарунками.

Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджено педагогів навчальних закладів області за досягнуті ними успіхи у проведенні дослідницько-експериментальної роботи з школярами, вагомий особистий внесок у розвиток еколого-натуралістичної роботи та формування природоохоронної культури учнівської молоді.

Захист юннатами власних творчих дослідницько-експериментальних робіт під час конкурсів збору показав високий рівень їх підготовки та значну увагу, приділену педагогами індивідуальній роботі з цими школярами і вихованцями еколого-натуралістичних гуртків, розвитку їх індивідуальних особливостей, здібностей, формування екологічної культури, дослідницьких вмінь і навичок та сумлінної праці в сільському та лісовому господарстві.

 Педагогічні працівники – керівники дитячих конкурсних робіт закладів освіти області приділяють належну увагу дослідницькій роботі юних природолюбів, розвитку їх індивідуальних особливостей, здібностей, формуванню екологічної культури, дослідницьких вмінь і навичок та сумлінної праці в сільському й лісовому господарстві, тому їх творчі дослідницько-експериментальні роботи під час конкурсу-захисту показали високий рівень підготовки.