Хмельницька
обласна державна адміністрація

 Офіційне інтернет-представництво

15.05.2019 — 09:36

Перший впевнений крок українок до здобуття олімпійських ліцензій

Збірна України з фехтування на шаблях в складі нетішинки Аліни Комащук та представниць Києва Ольги Харлан, Олени Вороніної, Юлії Бакастової здобули  срібні медалі на етапі Кубка світу в Тунісі.

В 1/16 фіналу українки виявились сильнішими за Румунію (45:27), далі вибили з боротьби іспанок (45:43), в напруженому поєдинку перемогли команду Франції (45:44), а в бою за вихід до фіналу розібрались з Південною Кореєю (45:39).
У вирішальному  поєдинку наші фехтувальниці поступилися трьома ударами Італії, закінчивши зустріч з рахунком 42:45.

Ці нагороди стали першими за три роки для жіночої збірної України з фехтування на шаблях (старший тренер Олег Штурбабін з Нетішина) на турнірах Кубка світу. В останнє українки піднімались на п’єдестал пошани на  етапах Кубка у французькому Орлеані ще у листопаді 2016 року.
Етап в Тунісі – перший з кваліфікаційних командних турнірів відбору для участі в Олімпійських іграх-2020 у Токіо.

А в особистих змаганнях лідер збірної України Ольга Харлан посіла 7 місце. До 1/32 фіналу  пробилася Аліна Комащук. На цій стадії наша фехтувальниця здолала Анну Пупіне (15:10) з Франції, а в наступному  бою не справилась з майбутньою переможницею цього етапу Кубка світу – Софією Великой (10:15) з Росії – і стала 23-юза підсумками змагань. Ще одна нетішинка-Ольга Жовнір завершила свій виступ на 123 місці.