17.05.2019 — 14:32

Майже 1 тис. учасників АТО скористалися послугами Хмельницької обласної служби зайнятості 

Питання адаптації демобілізованих учасників АТО на ринку праці – одне з першочергових завдань у роботі служби зайнятості.

«У разі звернення до служби зайнятості демобілізованим учасникам АТО надається широкий спектр соціальних послуг, – зазначає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня. – Зокрема, будь-який користувач android-пристрою може встановити додаток через магазин Google Play «Довідник послуг та пільг учаснику АТО», де розміщена інформація про пільги учасникам АТО, допомога у працевлаштуванні, все про власну справу тощо».

В цілому в Україні протягом січня-квітня 2019 року мали статус безробітного майже 14 тис. осіб із числа учасників АТО, що звернулись в пошуках роботи до служби зайнятості. На Хмельниччині статус безробітного отримали 695 осіб даної категорії, з них 89 – забезпечені роботою. Найчастіше за послугами до служби зайнятості області звертаються особи даної категорії віком від 25-29 років (23,4%); від 30-34 років (14,1%); від 35-44 років (28,3%); від 45-60 років (20,1%).

Водночас служба зайнятості пропонує професійне навчання під потреби роботодавця. До прикладу 32 учасника АТО проходили навчання за професіями: електрогазозварник, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, охоронник, водій тролейбуса, підприємець-початківець тощо.

Довідково: станом на 17 травня 2018 року кількість зареєстрованих безробітних становила 11,2  тис.осіб, в тому числі 725 військовослужбовців – учасників АТО.

 

 

 

 

Відділ інформаційної роботи Хмельницький обласний центр зайнятості