13.06.2019 — 13:48

«Гараж ідей» із соціального підприємництва у Хмельницькому

18 червня 2019 р., Хмельницька обласна державна адміністрація  (площа Незалежності 2, 203 кабінет,  2-ий поверх)– близько 50 хмельничан дізнаються про суть і моделі соціального бізнесу, а також сформують концепції власних соціальних підприємств на «гаражі ідей» #SocialBusinessInUA.

Учасники:

–  соціальні стартапери;

– власники малого та середнього бізнесу, яким цікаво розвивати співробітників і клієнтів, позитивно впливати на екологію, культуру, спосіб життя громади;

 – представники громадських та благодійних організацій, які вирішують соціальні проблеми;

– активісти, які хочуть змінювати місто не разовими акціями, а через бізнес із сенсом;

– студентів, які думають про власну справу із сенсом.

Тренер і модератор “гаража ідей” – Сергій Корнилюк, старший аналітик міжнародної консалтингової компанії CIVITTA.

Автори найбільш переконливих задумів отримують запрошення на хакатони. Це дводенні інтенсиви з лекціями і консультаціями від найкращих бізнес-трененрів України, які допоможуть перетворити ідеї на моделі соціальних підприємств, Хакатони пройдуть у вересні-жовтні в Івано-Франківську, Харкові, Кривому Розі, та Вінниці. Переможці хакатонів потрапляють до Акселератора соціального підприємництва SELab і отримують шанс на закордонне стажування, стартовий капітал і менторську підтримку.

Торік за цією програмою запустилися або масштабувалися близько десяти соціальних підприємств, серед яких мережа віддалених контакт-центрів, орієнтована на працевлаштування людей з інвалідністю “Simka” (Тернопіль), виробник торбинок і крафтових аксесуарів із використаної банерної тканини “RE:ban”, чернівецькі “Кранчі з любов’ю” (навчання пекарської справи та працевлаштування людей із фізичними та ментальними порушеннями), екскурсійне бюро для сімей, що виховують дітей з інвалідністю “Особлива подорож” (Київ), Платформа «Дві Башти» – простір для бізнесу та творчості.

Фокус-групове дослідження, проведене 2018 року в 12 містах України, засвідчило, що найчастіше українці готові вирішувати бізнес-методами такі соціальні проблеми, як працевлаштування, а також доступ до освіти, медичних, юридичних, соціальних послуг людей, якісного дозвілля та саморозвитку людей з інвалідністю, переселенців, ветеранів АТО; осіб, які повернулися з місць позбавлення волі; жінок, які потрапили у складні життєві обставини; літніх людей.

Учасники «гаража ідей» – це соціальні стартапери; власники бізнесу, яким цікаво розвивати соціальний напрямок; представників громадських та благодійних організацій, які хочуть мати стабільний дохід і не залежати від грантів чи пожертв; активісти, які хочуть змінювати місто не разовими акціями, а через бізнес із сенсом.

«Гараж ідей» #SocialBusinessInUAвідбувається в межах проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект втілює консорціум із восьми організацій громадянського суспільства України, Литви та Латвії на чолі з Українським форумом благодійників.

Упродовж травня-червня 2019 року «гаражі ідей» відбуваються у 12 містах України: Полтава, Харків, Миколаїв, Одеса, Дніпро, Хмельницький, Ужгород, Краматорськ, Маріуполь, Бердянськ, Вінниця, Суми. Регіональні партнери проекту в Хмельницькому:Хмельницька обласна державна адміністрація, Хмельницька обласна рада, Благодійний Фонд “Зміцнення громад”.