31.05.2019 — 12:21

Кількість виданих Хмельницькою митницею ДФС сертифікатів з перевезення товарів EUR.1 збільшилась до 1,2 тисячі одиниць

За повідомленням Хмельницької митниці ДФС експортери краю з початку року отримали 1204 сертифікатів EUR.1 для продажу товарів на європейському ринку. У числі постійних отримувачів євро сертифіката – близько ста підприємств Хмельниччини.

Кількість виданих євросертифікатів відповідає рівню минулого року. Примітно, що вітчизняні виробники переважно експортують промивлову продукцію: сантехніку, прокат сталевий, дерев’яні меблі для ванних кімнат, килими, полімерні вироби, сплав алюмінію, портландцемент, котли сталеві.З продукції агропереробки домінують олія соняшникова, борошно пшеничне, солод, яйця птахів, масло вершкове, а також мед, кукурудза, соєві боби.

Крім того, шість підприємств-виробників нашого краю протягом двох років є уповноваженими експортерами, що надає їм право преференційного продажу власних товарів у країнах Європейського Союзу. Такий статус мають ТОВ «Карат», ТОВ «Сансервіс», ТОВ «Сіріус Екстружен», ТОВ «УКР-ВОЛНАТ», ТДВ «Славутський цикорієсушильний завод» і ТОВ «Деражнянський молочний завод»., що дозволило даним підприємствам самостійно декларувати походження товарів шляхом складання декларації інвойс під час експорту товарів до країн ЄС.

Нагадаємо, що схваленим експортером може бути підприємство-експортер, юридична особа, зареєстрована в Україні, за винятком митного брокера, яка здійснює постійні відправлення товарів на умовах угод та має право самостійно оформлювати декларацію інвойс незалежно від вартості партії товару.