Хмельницька
обласна державна адміністрація

 Офіційне інтернет-представництво

19.07.2019 — 15:14

В Староушицькій громаді відзначили Міжнародний День Дністра

13 липня в Староушицькій громаді відбувся святковий концерт до Міжнародного Дня Дністра.

Дністер – перлина заповідних територій. Вже вкотре оглядовий майданчик над Бакотським монастирем перетворився на осередок святкового настрою, співів, танців та приємного родинного відпочинку. Неймовірна краса мальовничих краєвидів Бакотської затоки дає неймовірний заряд бадьорості і життєвої енергії. З кожним роком в наші краї приїздить все більше і більше туристів. І цього дня для них також було цікаво бачити святкову метушню.

Розпочав свято голова Староушицької ОТГ Анатолій Тимчук: «Наш край прекрасний своєю історією, своєю культурою та традиціями. І саме нашим наступним поколінням потрібно донести та передати їх. Передусім, ми прагнемо, аби молоде покоління було ближче до рідної землі, пізнавало своє коріння».

Активно долучилися до свята наші підприємці. Був організований справжній ярмарок. Неподалік сцени йшла жвава торгівля холодними напоями, продуктами бджільництва, домашньою випічкою, можна було посмакувати смачною ухою та шашликами.

Бакотська затока, для більшості жителів нашої громади, є символом всіх тих сіл, які назавжди залишились під водою. І тому, невипадково, що в такі дні вона стала місцем зустрічі односельчан, які розселилися по всьому світу. Вони приїздять віддати шану рідній землі.

Радували своїми піснями місцеві аматорські колективи, звучали музичні твори у виконанні духового оркестру, з танцювальними номерами виступали учні ліцеїв та вихованці Староушицького ОДС «Дністер». Приємним було те, що відгукнулися на запрошення з м. Хмельницького – народний ансамбль музики і пісні «Ретро» культурно-мистецького центру «Ветеран». Також завітали на свято Віталій Міхалевський та Михайло Цимбалюк – члени Національної спілки письменників України. Для всіх приємним сюрпризом став візит братів Вадима та Євгена Гжегожевських. Їхня пісня «Бакота» стала за цей час улюбленою для жителів нашої громади. Адже вона по мотивам близька для всіх нас. І, недаремно, їх ми вважаємо своїми земляками. Брати виконали багато пісень, розповіли веселі історії, а пісню «БАКОТА» всі люди просили виконати на біс.

По завершенню свята голова громади Анатолій Тимчук подякував усім учасникам, гостям свята та всім тим, хто допомагав у його організації: «Проведення таких заходів стало доброю традицією. І ми сподіваємося, що з кожним роком це свято буде проходити масштабніше. Хочеться щиро подякувати всім ініціативним людям, які активно долучилися до проведення свята. До зустрічі у наступному році!».