16.10.2019 — 10:41

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ Управління (Північно-західної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Державної інспекції ядерного регулювання України на території Хмельницької області у ІІІ-му кварталі 2019 року

Потягом ІІІ-го кварталу 2019 року на території Хмельницької області діяльність у сфері використання ядерної енергії здійснювали 92 суб’єкти господарчої діяльності (юридичних та фізичних осіб), що застосовують у своїй діяльності радіаційні технології та використовують закриті (радіонуклідні) джерела іонізуючого випромінювання та пристрої, що генерують іонізуюче випромінювання (ДІВ).

Переважна кількість з цих суб’єктів – медичні установи, які використовують ДІВ у променевій терапії, рентгенівській діагностиці, інтервенційній радіології та інших галузях медицини. Використовуються ДІВ і в атомній енергетиці.

Станом на 01 жовтня 2019 року до бази даних Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання внесено інформацію щодо 600 одиниць ДІВ та 92 суб’єктів господарчої діяльності Хмельницької області, які їх використовують. Зокрема, 395 зареєстрованих джерел, що генерують іонізуюче випромінювання, використовуються на 88 суб’єктах господарювання та 205 закритих (радіонуклідних) ДІВ, використовуються 8 суб’єктами господарчої діяльності Хмельницької області.

Діяльність 69 суб’єктів господарювання Хмельницької області, відповідно до статті 26 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», проваджується на дозвільному принципі та здійснюється на підставі ліцензій, виданих Державною інспекцією ядерного регулювання України.

У ІІІ-му кварталі 2019 року Управління (Північно-західна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Держатомрегулювання в межах наданих повноважень приймало участь в процесі ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії суб’єктів господарювання Хмельницької області.

Так, протягом зазначеного періоду розглянуто 11 заяв на видачу, переоформлення та на внесення змін до діючих ліцензій на провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання, за результатами розгляду наказами Державної інспекції ядерного регулювання України були прийняті рішення щодо:

Видачі ліцензії:

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ГОРОДОЦЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» ГОРОДОЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ.

Переоформлення ліцензій:

КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ПЕРИНАТАЛЬНИЙ ЦЕНТР» ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ,

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ХМЕЛЬНИЦЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» ХМЕЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ,

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ПОЛОНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ «ПОЛОНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ ІМ. НАТАЛІЇ САВЕЛІЇВНИ ГОВОРУН»,

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ШЕПЕТІВСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» ШЕПЕТІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ,

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЯРМОЛИНЕЦЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» ЯРМОЛИНЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ,

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ДУНАЄВЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ «ДУНАЄВЕЦЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ»,

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ТЕОФІПОЛЬСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» ТЕОФІПОЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ,

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ВОЛОЧИСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ».

Внесення змін до діючих ліцензій:

НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ІМ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО,

ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ А3267.

Відповідно до Річного плану здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державної інспекції ядерного регулювання України на 2019 рік, затвердженого наказом Держатомрегулювання від 28.11.2018 року № 483, у ІІІ-му кварталі була проведена 1 планова інспекційна перевірка ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПОЛЛАР».

Також, у рамках дозвільної діяльності, було проведено 1 позаплановий наглядовий західінспекційне (передліцензійне) обстеження КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ТЕОФІПОЛЬСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» ТЕОФІПОЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ.

За результатами проведених наглядових заходів складено 2 відповідні акти та надано 1 припис щодо усунення виявлених порушень керівнику ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПОЛЛАР».

Заходами державного нагляду підтверджено задовільний стан радіаційної безпеки на об’єктах використання ДІВ, що інспектувались, та дотримання ліцензіатами умов ліцензії на право провадження діяльності з використання ДІВ. Порушень, які б суттєво впливали на стан системи радіаційної безпеки, не виявлено.

З метою дотримання суб’єктами господарської діяльності Хмельницької області вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», щодо обов’язкової реєстрації наявних ДІВ у Державному регістрі джерел іонізуючого випромінювання, протягом ІІІ-го кварталу 2019 року проведено реєстрацію 11 одиниць ДІВ, в тому числі, що реєстуються вперше – 11. Знято з обліку 19 одиниць ДІВ, які були виведені з експлуатації у встановленому порядку.

У ІІІ-му кварталі 2019 року порушень суб’єктами господарської діяльності Хмельницької області вимог ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ, які б призвели (або могли призвести) до несанкціонованого опромінення персоналу або радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, та виявлення ДІВ у незаконному обігу не зафіксовано.