05.11.2019 — 16:16

Підсумки чемпіонату України з кросу

30-31 жовтня в Ужгороді відбувся чемпіонат України з кросу серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків. Чемпіонат став вирішальним етапом відбору на чемпіонат Європи (8 грудня, Лісабон, Португалія) та чемпіонат Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій  (9 листопада, Беране, Чорногорія) з кросу.

Трасу з трав’яним покриттям проклали вздовж річки Уж. Були підготовлені штучні перепони: насипаний пісок, вкладені колоди, зроблені гірки, штучна яма з водою. Сцена, пряма трансляція, інформаційне табло, чудова погода – все це створювало святкову атмосферу для більш як 400 бігунів, котрі прибули до Закарпаття з 24 областей та міста Києва.

Варто відзначити, що чимало наших земляків перебували на провідних ролях під час цих престижних змагань. Cеред 24 представників Хмельницької області найкраще виступили спортсмени, котрі зуміли увійти до чільної десятки серед однолітків за гострої конкуренції. Єдину особисту нагороду – золоту медаль, виборов кам’янчанин Андрій Атаманюк, який впевнено виграв забіг на 3 км у юнаків і вкотре в цьому сезоні довів, що є лідером серед вітчизняних бігунів віком до 18 років на середні дистанції.

Ксенія Потапова посіла 4 і 10 місця у бігу на 2 та 6 км відповідно, змагаючись з жінками до 23 років (вікова категорія молодь). Владислав Мартинюк  подолав 2 та 8 км серед молоді з 5-м та 6-м результатами (рівень кандидата в майстри спорту).

Тарас Чукань став 7-м (10 км) та 9-м (2 км) в забігах чоловіків, всі троє з обласного центру. На дистанції 1 км стартували 60 наймолодших дівчат до 16 років. Юлія Онопрійчук з Кам’янця- Подільського та Юлія Фіщук з Полонного фінішували поруч – на 8 та 10 місцях, як це зазвичай відбувається під час їхніх протистоянь на різних турнірах і чемпіонатах.

Хмельничанка Софія Вигоняйло 9-ю завершила забіг на 4 км серед юніорок (u-20). Близькою до п’єдесталу була наша змішана естафетна команда 4х 1 км в складі Анжели Бондар (Полонне), Андрія Атаманюка, Софії Вигоняйло та Вадима Багрієвича (Хмельницький), які стали четвертими.

У підсумку, за підтримки інших бігунів краю, збірна Хмельниччини посіла третє призове місце, мінімально поступившись команді столиці. А першість виборола збірна Вінничини, яка значно переважала суперників: і якістю і кількістю (41 учасник).

Готували наших спортсменів до чемпіонату тренери: Василь Ліщук, Михайло Моспан (Кам’янець-Подільський), Олена Лещенко, Іван Чорний, Антоніна Юрковська, Микола Баліцький, Віктор Гаєвой (Хмельницький), Лідія Івчук (Полонне), Григорій Лук’янчук (Славута), Руслана Собко (Городок). Особливо радий був отримати кубок за командний успіх ювіляр – представник і тренер збірної Хмельниччини Леонід Рибак, майстер спорту, призер чемпіонату Європи з кросу.

6 листопада безпосередньо з Ужгорода вирушить команда з названими спортсменами, яка 9 листопада в Чорногорії візьме участь в чемпіонаті АБАФ з кросу. Вона на 50 відсотків складатиметься з атлетів, які відібралися і на чемпіонат Європи, а на балканській першості хочуть ще раз перевірити себе в кросі. Після повернення звідти разом з іншими володарями путівок до Лісабона-2019 вони почнуть в Ужгороді готуватися безпосередньо на чемпіонат Європи. Цей збір триватиме з 10 по 30 листопада, і стане головним етапом підготовки.

Віктор Флентін