13.11.2019 — 12:55

19 листопада 2019 року в рамках офіційного візиту Прем’єр-Міністра Чеської Республіки Андрея Бабіша в Україну за підтримки Посольства ЧР в Україні та Чеської торгової палати в ТПП України відбудеться українсько-чеський бізнес-форум.

19 листопада 2019 року в рамках офіційного візиту Прем’єр-Міністра Чеської Республіки Андрея Бабіша в Україну за підтримки Посольства ЧР в Україні та Чеської торгової палати в ТПП України відбудеться українсько-чеський бізнес-форум.

Чеську бізнес-делегацію в рамках означеного візиту, до якої увійдуть представники різних секторів чеської економіки, очолить президент Чеської торгової палати Владімір Длоугі.

Очікується, що Прем’єр-міністр Чеської Республіки та Віце-Прем’єр-Міністр, Міністр промисловості і торгівлі Чехії Карел Гавлічек, що його супроводжує, особисто відкриють бізнес-форум та привітають його учасників.

Програма заходу включатиме пленарну частину, у якій будуть висвітлені найближчі перспективи та пріоритетні напрямки українсько-чеського економічного співробітництва, умови ведення бізнесу в Україні та Чехії, досвід інтеграції чеської економіки до єдиного ринку ЄС та інші актуальні питання, після чого відбудуться також В2В переговори між представниками ділових кіл України та Чехії. Уточнену програму заходу та список чеських компаній з побажаннями щодо можливої кооперації буде надіслано додатково.

До участі у форумі запрошуються українські компанії, заінтересовані у налагодженні коопераційних стосунків з Чеською Республікою.

На даний час Чехія є високорозвиненою та успішною європейською країною з динамічною експортоорієнтованою економікою, яка завоювала міцні позиції на європейських та світових ринках. Україна входить до 20 найбільших торговельних партнерів Чехії і займає у цьому рейтингу четверте місце серед країн, що не входять до ЄС. Обсяг двосторонньої торгівлі у минулому році перевищив 2 млрд дол. і надалі демонструє позитивну динаміку.

До пріоритетних напрямків українсько-чеського ділового співробітництва належать промисловість, традиційна та альтернативна енергетика, енергоефективніть та енергозбереження, транспорт, логістика, сільське господарство та сфера ВПК.

Основні товарні позиції українського експорту в Чехію: руда, шлаки, попіл – 38,0% від загального обсягу; електричні машини і устаткування – 24,1%; чорні метали – 8,1%; паливо мінеральне, нафта, електроенергія  – 6,5%; деревина і вироби з неї – 4,4%; реактори ядерні, котли, устаткування  – 2,4%.

Основні товарні позиції імпорту з Чехії в Україну: реактори ядерні, котли, устаткування  – 19,3%; засоби наземного транспорту – 15,7%; електричні машини і устаткування – 14,6%; паливо мінеральне, нафта і продукти її перегонки  – 10,0%; полімерні матеріали – 6,2%.

Контакти для довідок: т. (044) 461 98 08, E-Mail: [email protected] (О. Бондаренко)