21.11.2019 — 20:40

В.Кальніченко: Жодних об’єднань без рішення мешканців громад

Сьогодні в облдержадміністрації під головуванням т.в.о. голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка відбулася розширена нарада з питань моделювання системи адміністративно-територіального устрою базового рівня Хмельницької області та формування моделі мереж публічних сервісів та послуг області. Крім членів робочої групи у засіданні взяли участь народні депутати України від Хмельниччини, голови райдержадміністрацій, міські голови (міст обласного значення), голови районних рад, голови ОТГ, депутати обласної ради.

Нагадаємо, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука 15 листопада відбулось засідання міжвідомчої обласної робочої групи, під час якого відбулося перше обговорення зазначених питань, під час якого розглянули проект моделі базового рівня та обговорили пропозиції та зауваження. Презентацію моделі та розрахункові таблиці було розміщено на нашому сайті для громадського обговорення та отримання пропозицій.

18-20 листопада відбулися консультації з органами місцевого самоврядування, керівниками райдержадміністрацій, депутатами обласної та місцевих рад, представниками громад. Після врахування усіх пропозицій було сформовано узагальнені проекти карти публічних сервісів та Перспективного плану формування територій громад, які і представили до уваги учасників сьогоднішньої розширеної наради заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина та начальник управління регіонального розвитку та будівництва ОДА Віра Бригадир.

Посадовиця розповіла, що за дуже стислий час підрозділи облдержадміністрації виконали величезну роботу, адже їх фахівці нанесли на електронну карту Хмельницької області тисячі об’єктів освіти, культури, охорони здоров’я, спортивної інфраструктури та інших об’єктів надання публічних послуг. Як зауважила Світлана Андріївна, пророблена робота дозволила виявити переваги та недоліки цих мереж, дублювання функцій окремих з них, а також впорядкувати відомості про них.


Далі було змодельовано проєктну мережу публічних послуг, тобто на карту нанесли ті об’єкти, які мають бути збудовані найближчим часом, аби забезпечити доступ до усіх послуг кожному мешканцю області. Окрім того, вона наголосила, що усім громадам необхідно уважно вивчити розроблений проєкт та пересвідчитися, що всі ті об’єкти, які найближчим часом планується будувати, на ній нанесені, адже в подальшому об’єкти, що будуть відсутні на мапі, не зможуть претендувати на фінансування з державного бюджету.

В свою чергу, Віра Бригадир коротко поінформувала про результати обговорення питання змін до перспективного плану Хмельницької області. Посадовиця зазначила, що наразі значно активізувалися ті громади, що досі не долучилися до процесу децентралізації, окремі сільські ради готують або вже провели сесії та висловили бажання приєднатися до інших громади чи створити нові ОТГ, а тому про остаточний варіант плану можна буде говорити лише після 26 листопада, тобто граничного терміну подання пропозицій.

Після представлення проєктів усі бажаючі мали можливість задати запитання та висловити свої думки щодо отриманої інформації. Своє бачення подальшої реалізації реформи децентралізації висловили також народні депутати України Віктор Бондар, Сергій Лабазюк та Микола Стефанчук.

Підсумовуючи нараду, Володимир Кальніченко наголосив, що зараз триває ще обговорення, а тому до визначеної кінцевої дати – 26 листопада – фахівці міжвідомчої робочої групи прийматимуть усі пропозиції. Далі вони будуть взяті до уваги та обговорені на засіданні. За результатами  затвердять остаточний варіант проєкту моделювання системи адміністративно-територіального устрою базового рівня Хмельницької області, який направлять до Кабміну.

“Жодних об’єднань без рішення мешканців громад ми не робимо. Зараз фактично ми визначаємося, що буде далі з тими населеними пунктами, які не увійшли до жодної громади. Однак це не означає, що надалі такий базовий територіальний устрій залишиться непорушним. Якщо ОТГ у процесі господарювання зрозуміють, що їм буде краще об’єднатися із сусідньою – ніхто не заперечуватиме. Врешті решт, всі ці реформи ми робимо для того аби максимально врахувати думку наших громадян та надати всім територіям рівні можливості для подальшого розвитку”, – зазначив Володимир Ілліч.