10.12.2019 — 19:59

Дмитро Габінет відвідав Колибаївську ОТГ

Сьогодні голова облдержадміністрації Дмитро Габінет здійснив робочу поїздку до Колибаївської сільської об’єднаної територіальної громади, де оглянув низку об’єктів та поспілкувався з її керівництвом, місцевими депутатами, старостами сіл та звичайними мешканцями. Також до участі в цій зустрічі долучився народний депутат України Ігор Марчук.

Основне питання, що обговорювалося під час спілкування – перспектива приєднання Колибаївської ОТГ до Кам’янець-Подільської міської ОТГ. Це передбачено проєктом перспективного плану формування території громад Хмельницької області, який нещодавно був розроблений міжвідомчою робочою групою при облдержадміністрації.

Однак мешканці громади висловили невдоволення цим рішенням та не бачать себе у складі міської ОТГ. Вони наполягають, що можуть надалі самостійно господарювати і що вже довели за час існування спроможність ОТГ.

Дмитро Габінет мав можливість особисто впевнитися у тому, що колективу громади за підтримки влади усіх рівнів вдалося залучити досить значні кошти та ефективно їх використати, спрямувавши на покращення життя людей. З часу створення тут спромоглися реконструювати приміщення фельдшерсько-акушерського пункту та відкрити на його базі амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

Працює тут місцева пожежна охорона, для якої капітально відремонтували пожежне депо. А нещодавно, завдяки участі громади у проєкті, що реалізується спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща у рамках Програми “U-LEAD з Європою”, тут окрім чотирьох водіїв пожежних автомобілів, розпочали нести службу 12 добровольців, які пройшли спеціальне навчання і отримали належну підготовку та екіпірування.

Є в громаді і своя поліцейська дільниця, де розміщується двоє дільничних та група швидкого реагування патрульної поліції, які забезпечують охорону правопорядку на території усієї громади. А вже незабаром тут має з’явитися і свій Центр надання адміністративних послуг. Громада взяла участь у третьому раунді Програми «U-LEAD з Європою», завдяки чому вона отримає меблі, сучасне ІТ-обладнання ЦНАПу та доступ до необхідного програмного забезпечення.

Голова облдержадміністрації відзначив вагомість усіх здобутків, однак зауважив, що питання  приєднання Колибаївської громади виникло не випадково, адже є серйозні побоювання, чи зможе вона і надалі так вдало господарювати.

Підставою для них є те, що понад 32% місцевого бюджету складають надходження від акцизного податку з реалізації пального. Однак, згідно Бюджетного кодексу дію норми щодо зарахування цього податку до місцевого бюджету продовжено лише на 2020 рік. Далі він буде спрямовуватися до державного бюджету. До того ж громада має один із найнижчих серед громад області коефіцієнт податкоспроможності – 0,3. То ж чи зможе вона і надалі відповідати критеріям спроможності, втративши третину надходжень до бюджету – питання складне.

Поспілкувавшись із активом громади, Дмитро Габінет зазначив, що наразі розроблено лише проєкт перспективного плану, який може бути доопрацьований. Аби остаточно визначитися із тим, чи зможе Колибаївська ОТГ працювати самостійно, очільник області доручив керівництву громади протягом тижня підготувати та представити облдержадміністрації фінансово-економічне обґрунтування спроможності ОТГ. Якщо аргументи будуть достатньо вагомими, питання щодо приєднання Колибаївської ОТГ до Кам’янець-Подільської міської ОТГ може бути переглянуте.