24.12.2019 — 19:42

Дмитро Габінет взяв участь у засіданні Ради розвитку громад та територій

Сьогодні голова облдержадміністрації Дмитро Габінет взяв участь у засіданні Ради розвитку громад та територій під головуванням Президента України Володимира Зеленського. Нагадаємо, що Рада розвитку громад та територій – консультативно-дорадчий орган при Президентові України, який створений Указом Глави держави 18 грудня 2019 року.

Основним завданням цього органу є налагодження ефективної взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування у питаннях вироблення пріоритетів державної регіональної політики та механізмів сталого розвитку територіальних громад з урахуванням стандартів Європейської хартії місцевого самоврядування та новітніх підходів у сфері регіонального розвитку, вирішення проблемних питань соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць тощо.

Рада зокрема вивчатиме соціально-політичні і соціально-економічні процеси у регіонах, формулюватиме пріоритети державної регіональної політики, а також налагоджуватиме взаємодію державних органів з органами місцевого самоврядування.

Також вона відповідатиме за реалізацію реформи місцевого самоврядування, моніторинг виконання актів президента з питань регіональної політики та за аналіз законодавства з питань регіонального розвитку, місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також за підготовку пропозицій щодо його удосконалення.

Президент, виступаючи на засіданні, окреслив низку важливих для суспільства питань. Зокрема, Володимир Зеленський наголосив на необхідності зниження тарифів на теплопостачання з огляду на здешевлення газу. «Ми знаємо, що ціни на газ зменшилися майже на 30%. А тарифи, на жаль, ні. Українці цього не розуміють», – заявив Глава держави.

Також Президент наголосив на необхідності впровадження заходів з енергоефективності у житловому фонді, адже вони сприятимуть зменшенню використання енергоносіїв і, як результат, – зниженню витрат на комунальні послуги.

«Заходи з енергоефективності – це дуже важливе питання, вони суттєво зменшать витрати людей на комунальні послуги. Ми розуміємо, що дуже багато будинків в Україні поки що, на жаль, мають застарілу інфраструктуру, і часто виходить, що люди опалюють, як то кажуть, космос замість своїх будинків», – зазначив Глава держави.

Зі свого боку Прем’єр-міністр Олексій Гончарук проінформував, що Уряд і далі підтримуватиме реалізацію програм енергоефективності та термомодернізації, на що передбачено близько 6 млрд. грн.

Від реалізації вказаної програми, крім вигоди для мешканців (поліпшення житлового фонду та економія енергоресурсів і витрат на комунальні послуги, тобто соціальний ефект), очікується також економічний ефект. Адже завдяки реалізації програми з’являться додаткові робочі місця та економічні проекти.

Президент України резюмував, що очікує від місцевої влади до 15 січня 2020 року подачі заявок на участь у програмі з енергоефективності на адресу уряду.

Не оминув увагою Володимир Зеленський і питання забезпечення житлом учасників Антитерористичної операції/Операції об’єднаних сил та внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Він  закликав скоординувати зусилля державної влади та органів місцевого самоврядування задля вирішення цього завдання.

Глава держави висловив упевненість, що можна за рік закрити це питання, якщо одночасно реалізовувати програми як на державному, так і на місцевому рівнях. Також Президент заявив, що повинні існувати програми кредитування і для працевлаштованих, і для тих, хто не має змоги оплатити позику.

«Хочу, щоб ми з вами на рівні голів ОДА у ваших областях взяли інформацію з кожного міста, де можна побудувати таке житло. У деяких випадках воно має бути навіть безкоштовним. Упевнений, що це можна зробити», – наголосив Президент, закликавши підготувати таку інформацію до кінця січня.