03.01.2020 — 16:46

Звіт про виконання плану обласних заходів на 2019 рік щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність-здоровий спосіб життя-здорова нація», затвердженого розпорядженням голови Хмельницької облдержадміністрації від 16.08.2018 року №634/2018-р.

Управлінням спільно із спортивними організаціями протягом 2019 року здійснювалось виконання затверджених заходів в містах та районах області.

У звітному періоді управлінням було здійснено моніторинг стану забезпечення сфери фізичної культури і спорту спортивними майданчиками та їх відповідність ДБН В. 2.2-13-203. За результатами моніторингу встановлено, що ряд наявних спортивних майданчиків потребує капітального та поточного ремонтів.

Обласними, районними, міськими, селищними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, комунальними установами об’єднаних територіальних громад, фахівцями із соціальної роботи проводились інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на популяризацію здорового способу життя в рамках проведення акції “Відповідальність починається з мене”. Проведено 714 заходи, роботою охоплено 9880 осіб.

Також, з метою формування у суспільстві умов до оздоровчої рухової активності та здорового способу життя обласним Центром здоров’я був розроблений та розтиражований у кількості 1,5 тис. примірників методичний матеріал ”Рух – це здоров’я”, продовжується розповсюдження санітарного бюлетеня «Здоровий спосіб життя» в лікувально-профілактичних та навчальних закладах області, розроблені методичні рекомендації, пам’ятки, буклети щодо загартовування,  профілактики неінфекційних захворювань, тютюнопаління та наркоманії, надаються консультації з питань використання оздоровчої рухової активності.

Співробітниками обласного Центру здоров’я організовується регулярне проведення лекцій серед населення, виступи по радіо – та телебаченню з питань здорового способу життя, рухової активності та профілактики тютюнопаління та наркоманії, проводиться розміщення статей в друкованих засобах масової інформації.

Для подальшого розвитку фізичної культури і спорту організовуються спортивно – масові заходи, проводяться зустрічі збірних ветеранів району з місцевими командами. Для залучення широких верств населення проводяться змагання серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок, чоловіків та жінок, ветеранів, керівних працівників. Традиційно проводились заходи до Олімпійського дня. В навчальних закладах: Олімпійський урок, олімпійський тиждень, «Олімпійське лелеченя», ранкові зарядки, флеш-моби, зустрічі із збірниками України, виховні години щодо дотримання здорового способу життя.

 У 2019 році регіональним центом «Інваспорт», згідно з календарним планом, проведено такі заходи: обласні змагання та чемпіонати області серед спортсменів з усіх нозологій, в тому числі і з вадами розумового та  фізичного розвитку;I-IIетапи спартакіади «Повір у себе» серед спортсменів з усіх нозологій, в тому числі і з вадами розумового та  фізичного розвитку;обласні змагання до Дня захисту дітей;обласні змагання до Дня фізичної культури і спорту України;обласні змагання до Міжнародного Дня людей з інвалідністю.

У містах та районах області функціонує 13 Центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», 5 із них функціонують у новостворених ОТГ (планується ще відкриття одного центу в Олешинській ОТГ). У містах Старокостянтинів та Хмельницький створено центри, але ще не функціонують.

Також, в  області проведено моніторинг по забезпеченню населення центрами фізичного здоров’я населення  «Спорт для всіх»: міського населення – 55 4871 чол. та сільського – 69 224 чол. де працює 52 фахівця. Діяльність центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» була зосереджена на створені сприятливих умов  для реалізації права громадян на заняття фізичною культурою і спортом та надання фізкультурно-оздоровчих послуг за місцем проживання та в місцях масового відпочинку, сприяння здійснення заходів спрямованих на популяризацію утвердження здорового та безпечного способу життя та культури здоров’я.

Протягом травня-червня та у вересні 2019 року у закладах загальної середньої освіти, районах, містах та об’єднаних територіальних громадах були організовані та проведені фізкультурно-оздоровчі,  спортивно-масові заходи, спортивні свята, присвячені відзначенню дня заснування Міжнародного олімпійського комітету та проведення всесвітнього Олімпійського дня в Україні, а саме:

– урочисті лінійки, олімпійські уроки «Діти – олімпійська надія України»,  спортивні змагання (учні 1-4 класів) «В країні Олімпії», виховні години «Здоровим бути – зі спортом дружити», «Спорт – сила, краса, здоров’я», футбольні турніри для учнів 5-7 класів, 8-11 класів, конкурс малюнків на асфальті серед учнів 1-4 класів «Я – майбутній олімпієць», виготовлення медалей учнями шкіл присвячених Олімпійському тижню, виставки малюнків на спортивну тематику, зустрічі з ветеранами спорту «Олімпійський рух: історія та сьогодення».

 Хмельницьким обласним центром фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” спільно з управлінням молоді та спорту Хмельницької ОДА у 2019 році було проведено 369 фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення серед всіх верств населення.

У 2019 році було проведено низку заходів, спрямованих на популяризацію, утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я, а саме: «Спорт для всіх у парках і скверах» активне дозвілля всіх верств населення на свіжому повітрі, «Спортивна зима» в період зимових канікул та Новорічних свят популяризація зимових видів спорту та пропаганда активного дозвілля дітей та підлітків на свіжому повітрі,  «Рух за ради здоров’я» з нагоди  Всесвітнього Дня здоров’я залучення всіх вікових груп до регулярних занять фізичною культурою та спортом, обласний турнір з волейболу серед ветеранів спорту присвячений Дню Героїв Небесної сотні,«Мама, тато, я спортивна сім’я» з нагоди Міжнародного дня сім’ї захід який спонукає батьків на особистому прикладі заохочувати дітей до систематичних занять фізичною культурою та спортом, зміцнення психологічних та емоційних стосунків в сім’ї шляхом об’єднання зусиль для досягнення спільних цілей, «Веселі старти» серед дошкільнят з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, «Олімпійське літо» в оздоровчих таборах серед дітей та підлітків «Спорт для всіх – радість життя» серед людей похилого віку, який формує в них заохочення займатися фізичною культурою та спортом, «Спорт для всіх у кожному дворі» в рамках акції «Олімпійське літо» активне дозвілля  дітей та підлітків в канікулярний період за місцем проживання, «Школа плавання». популяризація здорового способу життя та навчання дітей плаванню, як однієї з життєво необхідних навичок, турнір з міні футболу серед молоді та тих хто був на обліку в наркологічному центрі з нагоди Міжнародного дню боротьби зі зловживанням наркотиків, формування здорового способу життя, відмова від вживання наркотиків, велопробіг «Вело Україна!» популяризація велосипеду, як екологічно чистого транспорту.

Обласним центром фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” продовжується робота по створенню нових груп фізкультурно-оздоровчої спрямованості для населення різного віку.

З метою залучення молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом, формування у підростаючого покоління престижу військової служби та пропаганди здорового способу життя, виховання морально-психологічної стійкості та почуття патріотизму, щорічно проводяться районні та обласна спартакіади серед допризовної молоді. У звітному році в обласній спартакіаді взяло участь 21 команда.

Відділами освіти, культури, молоді та спорту спільно з сільськими радами, районними ДЮСШ та ФСТ «Колос» систематично проводяться загальнодоступні фізкультурно-оздоровчі заходи у місцях масового відпочинку населення, а саме змагання з футболу, волейболу, міні-футболу, тенісу настільного, баскетболу, легкоатлетичні естафети,  а також спартакіада серед державних службовців, депутатів сільських, селищних рад, працівників державних установ району та області.

В дитячо-юнацьких спортивних школах області систематично до занять в групах з видів спорту залучаються діти-сироти, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей, а також діти інших соціально-незахищених категорій.

В закладах освіти створені та функціонують секції і гуртки фізкультурно-спортивного спрямування з різних олімпійських та неолімпійських видів спорту.

У навчальних закладах проводилися комплексні багатоступеневі змагання, фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи з метою залучення дітей та молоді, у тому числі дітей-інвалідів, до активних занять спортом; змагання з олімпійських та неолімпійських видів спорту; обласні спартакіади серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл системи освіти з видів спорту; Спартакіади серед школярів Хмельницької області; обласні спартакіади серед учнів професійно-технічних навчальних закладів; участь учнів-спортсменів у Гімназіаді України та Всесвітній Гімназіаді з видів спорту; навчально-тренувальні збори; модернізувалися матеріально-технічні бази дитячо-юнацьких спортивних шкіл; проводяться щорічно фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи до Дня фізичної культури і спорту, Олімпійського уроку.

8 червня 2019 року у м. Хмельницький проведено Спартакіаду серед державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Хмельницької області, за підсумками якої відряджено збірну команду області для участі у Всеукраїнських змаганнях, де було здобуто I – загальнокомандне місце.

На офіційному сайті обласної державної адміністрації у рубриці стратегії «Новини» регулярно розміщуються інформаційні матеріали, що стосуються тематики рухової активності, здорового способу життя та заходи щодо популяризації серед населення занять фізичною культурою, тематичні матеріали, спрямовані на національно-патріотичне виховання, утвердження національно-патріотичної свідомості дітей і молоді, інформаційні матеріали про видатних спортсменів області.

Відповідна інформація поширювалась протягом поточного року на офіційній сторінці у мережі Facebook.

Крім того, у 2019 році збільшилась кількість коштів, виділених з обласного бюджету  на розвиток галузі “фізична культура і спорт”, в тому числі на заходи щодо реалізації Національної стратегії «Рухова активність — здоровий спосіб життя – здорова нація».

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року № 666-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» на 2020 рік, з метою формування у суспільстві умов до оздоровчої рухової активності та здорового способу життя затверджено розпорядження голови від 20.09.2019 року № 687/2019-р «Про заходи щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» на 2020 рік» із складом координаційної ради з питань популяризації серед населення Хмельницької області оздоровчої рухової активності та планом обласних заходів на 2020 рік щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація».

Зазначене розпорядження знаходиться на постійному контролі.