30.01.2020 — 12:40

На 24,6 % та майже на 20 % зросли середні розміри допомоги за лікарняними та декретні виплати

За підсумками 2019 року середній розмір допомоги за лікарняними від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області склав 239,3 грн за кожен день хвороби. Це на 26,4% більше, ніж у 2018 році.

Загалом у минулому році на фінансування допомог з тимчасової втрати працездатності управлінням виконавчої дирекції Фонду було направлено 243,3 млн гривень. Виплати отримали майже 58,7 тис працюючих.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання одного з таких страхових випадків:

– тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, непов’язаної з нещасним випадком на виробництві;

– необхідності догляду за хворою дитиною;

– необхідності догляду за хворим членом сім’ї;

– догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;

– карантину, на кладеного органами санітарно-епідеміологічної служби;

– тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижче оплачувану роботу;

– протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;

– перебування на лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.

Також, у 2019 році зріс на 19,8 % середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області. Розмір зазначеної допомоги склав 201,23 грн за кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах, яка у загальних випадках триває 126 календарних днів.

Упродовж минулого року управлінням виконавчої дирекції Фонду профінансовано 108,6 млн грн допомог по вагітності та пологах для понад 4,4 тис. жінок.

На виплату допомог по тимчасовій втраті працездатності і по вагітності та пологах Фондом направляються всі наявні ресурси.

Для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. У разі роботи за сумісництвом надається копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Фонд перераховує допомогу на підставі отриманої від роботодавця заяви-розрахунку.