24.07.2020 — 09:09

Підготовка Хмельниччини до нового опалювального сезону відбувається в плановому режимі, – Роман Примуш

Підприємства паливно-енергетичного комплексу України розпочали підготовку до опалювального періоду у плановому порядку, із значними запасами палива на складах. Про це йшлося під час селекторної наради із представниками профільних міністерств та відомств і керівництвом регіонів з питань підготовки до осінньо-зимового періоду 2020/21, яку, за дорученням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, провела в.о. Міністра енергетики Ольги Буславець.

Від Хмельниччини участь в нараді взяли перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш, керівники профільних структурних підрозділів, представники міст обласного значення, енергопостачальних компаній та підприємств ЖКГ області.

«Робота з підготовки енергетичного обладнання виробниками електричної енергії та операторами системи розподілу ведеться в плановому порядку. Сьогодні маємо стабільно високі запаси палива на ТЕС і ТЕЦ: вугілля більше у 1,9 рази проти показника минулого року, мазуту – у 1,4 рази. Більш ніж достатньо запасів природного газу. Згідно з прийнятим Урядом Планом заходів передбачено наявність природного газу в газосховищах у обсязі не меншому ніж 17 млрд. куб. метрів. На сьогодні у газосховищах є 20,2 млрд.куб.м природного газу», – наголосила Ольга Буславець.

Вона нагадала, що вчора Кабінет Міністр прийняв розпорядження щодо Плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/21 рр. та його проходження. Відзначила, що це ключовий документ, який регламентує підготовку підприємств ПЕК та ЖКГ для стабільного проходження осінньо-зимового періоду. Також Уряд схвалив рішення щодо визначення переможця конкурсу на постачальника «останньої надії» на ринку природного газу, якого обрано на три роки, що забезпечуватиме безпечне та безперебійне постачання природного газу населенню і іншим споживачам, які тимчасово не зможуть знайти постачальника. Крім того, прийнято постанову, що забезпечує початок повноцінної роботи Державної інспекції енергетичного нагляду України.

Далі у ході наради про стан підготовки об’єктів ПЕК до опалювального періоду доповіли представники профільних міністерств та облдержадміністрацій. Роман Примуш, інформуючи про стан підготовки області до опалювального сезону 2020-2021 р.р., зазначив, що робота здійснюється в плановому режимі, і особливих проблем не виникає.

Єдине питання, яке, за словами посадовця, викликає стурбованість – це ситуація в м.Шепетівка з місцевим підприємством теплових мереж, яке отримало у спадок близько 80 млн. грн. заборгованості від компанії “Шепетівка Енергоінвест”, з якою в минулому році було розірвано договір концесії в судовому порядку. Він зауважив, що наразі врегульовано питання щодо частини заборгованості в розмірі 42 мільйонів .

“Борг реструктуризовано на 60 місяців, але ми маємо неврегульованих 39 млн. боргу, і ні підприємство, ні бюджет не в змозі одночасно ліквідувати цю заборгованість. Разом з тим у підприємства обліковується майже 17 млн.грн. невідшкодованої різниці в тарифах, – сказав Роман Борисович. –  Я знаю, що під час аналогічної ситуації, яка була в Смілій, уряд пішов назустріч підприємству, і це питання було врегульоване. Просимо також розглянути таку можливість і для Шепетівки.”