02.10.2020 — 20:17

Максим Степанов: Виплати надбавок медикам відбуваються у повному обсязі, за винятком поодиноких випадків

Виплати надбавок медикам за роботу з хворими на COVID-19 відбуваються у повному обсязі, за винятком поодиноких випадків, на які Міністерство охорони здоров’я оперативно реагує. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час робочої поїздки у Хмельницьку та Рівненську області.

“Наразі проблем з виплатою надбавок медикам немає. Виникають лише поодинокі випадки, на які ми реагуємо достатньо оперативно”, – сказав очільник МОЗ.

Глава МОЗ проінспектував медзаклади Хмельницької та Рівненської областей, поспілкувався з медичним персоналом регіонів. Зокрема, на Хмельниччині міністр спільно з головою облдержадміністрації Дмитром Габінетом відвідав Хмельницьку обласну лікарню, Хмельницький обласний патологоанатомічний центр та Старокостянтинівську центральну районну лікарню.

Максим Степанов підкреслив, що держава в повному обсязі фінансує лікування хворих на COVID-19 в умовах стаціонару.

“Ми в повному обсязі перераховуємо кошти за лікування хворих в умовах стаціонару. Міністерство повністю порахувало, скільки коштує лікування одного хворого у лікарні. Пацієнти не повинні сплачувати за своє лікування, перебуваючи у стаціонарі, за це вже заплатила держава”, – підкреслив Міністр.

Він також повідомив, що МОЗ планує до кінця жовтня забезпечити поставку в країну препарату “Ремдесивір”, який показав високу ефективність у лікуванні коронавірусної хвороби. Очікується, що уже найближчим часом він почне поступати у вітчизняні лікарні. Крім цього, міністр наголосив на необхідності дотримання встановленого МОЗом алгоритму госпіталізації хворих на COVID-19.

“Людина, у якої з’явилися певні ознаки коронавірусної хвороби, повинна звернутися до сімейного лікаря. Вона не мусить їхати в лабораторію, самостійно здавати аналізи. Сімейний лікар повинен одразу викликати бригаду, яка візьме відповідний тест”, – уточнив Максим Степанов.