09.10.2020 — 17:21

Брифінг голови облдержадміністрації Дмитра Габінета щодо ситуації в області з протидією COVID-19. ВІДЕО

Сьогодні голова облдержадміністрації Дмитро Габінет провів щотижневий підсумковий брифінг з питань протидії COVID-19 в Хмельницькій області.

Головні тези брифінгу

➡ На Хмельниччині зареєстровано уже 9268 хворих, 320 з них підтверджено сьогодні. Одужали від COVID-19 3637 осіб (+155 за минулу добу). Зафіксовано ще 8 нових летальних випадків від ускладнень, спричинених коронавірусною інфекцією. З них 4 – у м.Хмельницькому, 1 – в Білогірському районі, 1 – в Чемеровецькому районі, 1 – у Хмельницькому район, 1 – в Ярмолинецькому районі.

➡ Ситуація із захворюваністю на COVID-19 продовжує ускладнюватися. Про випадки бездіяльності лікарів чи безпідставної відмови хворому у наданні допомоги просимо повідомляти на “гарячу лінію” обласного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації: (+38) 068-312-99-04. Кожен із таких випадків буде ретельно проаналізований, і в разі підтвердження викладених фактів винні особи будуть притягнуті до відповідальності.

➡ Станом на сьогодні термін очікування результатів дослідження на COVID-19 методом ПЛР від Обласного лабораторного центру МОЗ становить 2 доби. Наразі дослідження очікують близько 600 проб. Чергу, що раніше виникла через перерву у роботі лабораторії, було ліквідовано за допомоги фахівців лабораторних центрів Тернополя та Івано-Франківська, які дослідили на своїх потужностях 1500 проб. Хмельницький ОЛЦ зараз може виконати понад 800 досліджень, однак вже наступного тижня очікується додаткове обладнання від Міністерства охорони здоров’я, що дозволить додатково збільшити кількість аналізів та забезпечити своєчасне дослідження відібраних проб.

➡ Триває робота із забезпечення киснем лікувальних закладів, що надають допомогу хворим на COVID-19: за останній тиждень його підведено ще до 55 ліжок. Таким чином, загалом в області киснем забезпечено 873 ліжкомісця.