11.11.2020 — 12:28

Проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС

10 листопада під керівництвом голови адміністрації Дмитра Габінета відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядок денний виносилися питання щодо ситуації з захворюваністю на COVID-19 в закладах соціального захисту, закладах освіти та серед медичних працівників.

На початку засідання, голова адміністрації озвучив актуальну інформацію по захворюваності на COVID-19 в області. Так, станом на 10.11.20 в області задіяно 22 невідомчих лікувальних заклади та 2 відомчих для надання допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. На лікуванні перебуває 1083 особи. Загальна завантаженість ліжкомісць становить 64%.

Про ситуацію з захворюванням на COVID-19 в закладах соціального захисту області доповів в.о. директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Володимир Паламарчук. Він повідомив, що станом на 10 листопада у 9 інтернатних установах  виявлені випадки інфікування коронавірусною хворобою у 36 працівників, які перебувають на самоізоляції, та 82 проживаючих осіб. 70 підопічних проходять лікування в установах, вони ізольовані від інших мешканців, 12 осіб госпіталізовані у центральні районні лікарні.

Найбільше захворівших у Виноградівському психоневрологічному інтернаті (41 підопічний і 4 працівники) та у Вільховецькому будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів (27 підопічних і 9 працівників).

Інтернати в межах місячної норми забезпечені усім необхідним: засобами індивідуального захисту та дезінфекції, антисептиками медикаментами, продуктами харчування. Запаси поповнюються по мірі необхідності.

Заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА Тетяна Дупляк проінформувала щодо ситуації з захворюванням на COVID-19 в закладах освіти області. За період з 01.09.2020 по 09.11.2020 в закладах освіти області зафіксовано 1821 випадок коронавірусної хвороби. Найбільше хворих виявлено у закладах загальної середньої освіти – 1136 випадків, з них серед учнів – 252 особи, педагогічних працівників – 771 особа, працівники технічного персоналу – 113 осіб. За цей період часу найбільше захворюваність була поширена у Волочиському районі – 101; Красилівському районі – 61; Летичівській ОТГ – 47; Теофіпольському районі – 42; Ярмолинецькому районі – 44; Дунаєвецькому районі – 55; м. Кам’янець – Подільський – 101 та м. Хмельницький – 216.

З 01.09.2020 року у 127 закладах загальної середньої освіти, де були зафіксовані випадки захворювання на СОVID-19, приймалися рішення про зміну форми організації освітнього процесу. Так, 25 закладів повністю працювали з використання технологій дистанційного навчання, у 102 закладах загальної середньої освіти дистанційно працювали окремі класи. Всього за цей період працювало дистанційно 463 класи.

Також з початку навчального року на самоізоляції, як контактні особи, перебували 8565 учнів та 751 педагогічний працівник закладів загальної середньої освіти. Станом на 09.11.2020 активними хворими є 159 учнів та 629 працівників закладів загальної середньої освіти. Наразі 46 закладів освіти повністю використовують технології дистанційного навчання, у 25 закладах навчання відбувається за змішаною формою.

За період з 1 вересня по 9 листопада 2020 року в області було призупинено діяльність 98 закладів дошкільної освіти. Загальна кількість захворілих на СОVID-19 вихованців становить – 19 осіб; педагогічних працівників – 288 осіб; інших працівників – 74 особи. Найбільше захворілих у закладах дошкільної освіти у м. Хмельницький – 106, м. Кам’янець-Подільський – 36, Волочиському районі – 35, Дунаєвецькому районі – 25, м. Нетішин – 23, м. Славута – 18, м.Шепетівка-17, Летичівському районі -15.

За вказаний період 4 заклади фахової передвищої та вищої освіти повністю працювали за дистанційною формою, а саме: Кам’янець-Подільський медичний коледж, Хмельницький інститут соціальних технологій «Україна», Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія та Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут. У 136 групах різних закладів також було запроваджено дистанційне навчання, у зв’язку із виявлення захворювання в учасників освітнього процесу.

2 заклади ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» та ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» впродовж 2 тижнів працювали за дистанційною формою навчання, так як територіально перебували у «червоній» зоні. У 16 групах різних закладів було запроваджено дистанційне навчання, у зв’язку із виявлення захворювання в учасників освітнього процесу.

Станом на 09 листопада активних хворих серед здобувачів освіти в закладах професійної (професійно-технічної) освіти зафіксовано у 4 учнів та 55 студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти. Також фіксувалися випадки захворювання серед працівників позашкільної освіти. Всього виявлено 12 випадків захворювання, з них 6 продовжують хворіти.

В продовження засідання, з інформацією про стан інфікування медичних працівників на COVID-19 в області та хід проведення  розслідувань по цим випадкам проінформував перший заступник начальника управління Держпраці у Хмельницькій області Олександр Логвін. Він зазначив, що станом на 10.11.2020 року до управління надійшло 1202 повідомлення про гостре професійне захворювання СОVID-19, з них 8 – зі смертельним наслідком (КНП «Хмельницька обласна лікарня», КНП «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги», Білогірська, Теофіпольська, Кам’янець-Подільська та Хмельницька ЦРЛ).

Наразі завершено 219 розслідувань випадків гострого професійного захворювання СОVID-19, з них 101 визнано таким, що не пов’язано із виробництвом, в тому числі і 2 випадки із смертельним наслідком, 118 випадків гострого професійного захворювання СОVID-19 – пов’язані із виробництвом. На сьогодні працює 6 спеціальних комісій по розслідуванню смертельних випадків серед медичних працівників.

З протоколом засідання можна ознайомитися тут