11.03.2021 — 12:27

Дмитро Разумков: Нові енергоблоки – невід’ємна складова економічного розвитку держави

11 березня Хмельницьку АЕС, у рамках робочої поїздки Хмельниччиною, відвідав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков. У супроводі народних депутатів, голови обласної державної адміністрації Сергія Гамалія, голови обласної ради Віолети Лабазюк, Нетішинського міського голови Олександра Супрунюка Голова ВРУ здійснив обхід машзалу першого енергоблока Хмельницької АЕС. Після цього Дмитро Разумков провів нараду з питань роботи та перспектив розвитку ХАЕС.

Серед інших об’єктів Хмельниччини, ХАЕС посідає важливе стратегічне місце для забезпечення енергетичної безпеки та економічної стабільності не лише західного регіону, але і держави загалом. Частка ХАЕС у реалізації товарної продукції Хмельницької області складає 13,6%. Підприємство є одним із найбільших платників податків до бюджетів усіх рівнів та фондів страхування. Не можна недооцінювати внесок ХАЕС у 7,6% у загальний виробіток електроенергії  держави, щодоби ХАЕС генерує понад  48 млн. кВт * год електроенергії.

Окрім того, на АЕС накопичений значний досвід експлуатації, маємо унікальний висококваліфікований персонал, завдяки якому АЕС працюють безпечно.

 Саме на цьому наголосив Дмитро Разумков під час наради, яка відбулась на Хмельницькій АЕС.

У ході наради акцентувалась увага на проблемах атомної енергетики як  комплексу проблем галузі. «Ми готові долучитись спільно з Президентом України, керівництвом Хмельницької області, народними депутатами від Хмельниччини до їх вирішення. Спільно рухаючись вперед, зможемо створити конкурентні можливості  як для держави, так для енергетиків», – наголосив Дмитро Разумков.

Генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра під час наради   доповів  про виконання  виробничих планів і завдань. Нещодавно персонал станції продемонстрував свій професіоналізм у найбільш важкі для енергетики України часи, достроково завершивши планово-попереджувальний ремонт другого енергоблока. Це забезпечило безперебійну роботу підприємств та добробут наших співгромадян. «Завдяки достроковому завершенню ремонту, Хмельницька АЕС додатково виробила 663,6 млн. кВт*год електроенергії», – зазначив генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра.

Показники роботи підприємства свідчать про високу виробничу культуру, адже з року в рік колектив станції працює над удосконаленням своєї роботи. Це дозволяє говорити про перспективи розвитку Хмельницької АЕС та будівництво таких необхідних державі нових заміщуючих  потужностей. Адже в енергетичній стратегії України атомна енергетика посідає чільне місце, забезпечуючи енергетичну незалежність нашої держави.

«Україна має зберегти і розвивати атомну галузь, впевнено  йти по шляху розвитку – іншого шляху немає», – наголосив очільник ХАЕС.

Питанню добудови енергоблоків Хмельницької АЕС приділяється особлива увага. На даному етапі проект Закону України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3, 4 Хмельницької атомної електростанції» направлено до Кабінету Міністрів України. Очікується, що найближчим часом цей Закон буде винесено на розгляд Верховної Ради України. Поки що завершується процедура оцінки впливу на довкілля будівництва енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС, у тому числі транскордонні консультації та готується відповідний висновок.

Завершуючи візит на ХАЕС, Голова Верховної Ради закликав до консолідації зусиль для добудови енергоблоків №3,4, щоб використати нашу стратегічну перевагу, захистити інтереси держави, надати суттєвий поштовх розвиткові економіки.

Чисельний колектив атомників покладає надії на дотримання такого державного вектору і, зі свого боку, докладе усіх зусиль, щоб нові енергоблоки були введені в експлуатацію у заплановані терміни.

Прес-служба Хмельницької АЕС