16.03.2021 — 18:47

Проведено засідання комісії ТЕБ та НС

Сьогодні в ОДА відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Провів його перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін. До участі у засіданні долучилися заступник голови ОДА Володимир Білик, члени обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, керівники місцевих комісій, керівники окремих відомств, установ області.

На порядок денний виносилися питання про заходи щодо запобігання протидії пожежам в природних екосистемах, лісах, торфовищ і сільгоспугідь у літній період та стан протипожежного водопостачання протягом 2021 року, а також про заходи з запобігання поширенню на території Хмельницької області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Розпочинаючи засідання, перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін наголосив, що питання запобігання виникненню пожеж лісів, торфовищ і сільгоспугідь стоїть дуже гостро і потребує прийняття певних рішень, а саме головне їх реалізацію, щоб не допустити пожеж лісового фонду, торфовищ і сільгоспугідь та попередити загибель та травмування людей.

Зокрема, Сергій Григорович повідомив, що протягом минулого року на території Хмельницької області виникло 490 пожеж в екосистемах на площі понад 700 га, з них 15 пожеж торфу. До гасіння пожеж залучалось понад 700 одиниць техніки ДСНС та 2000 чоловік особового складу. Внаслідок пожеж було знищено і пошкоджено 30 будівель, а збитки від пожеж в екосистемах склали понад 20 млн. грн. Відтак, посадовець додав, що  з метою попередження виникненню пожеж в природних екосистемах області, збереження життя та здоров’я громадян та мінімізації матеріальних збитків внаслідок пожеж необхідно спільними зусиллями вжити наступних запобіжних заходів:

➡ проаналізувати стан виконання попередніх рішень, направлених на запобігання виникненню пожеж в природних екосистемах, розібратись хто і чому недопрацьовує та розглянути на засіданнях місцевих комісій з питань ТЕБ і НС.

➡ посилити контроль за станом пожежної безпеки у природних екосистемах, у лісових масивах і в першу чергу тих що, знаходяться у комунальній власності, розташованих поблизу населених пунктів;

➡ організувати постійну роботу щодо роз’яснення правил пожежної безпеки в лісах, сільгоспугіддях, недопущення спалювання пожнивних залишків та сухої трави на території об’єктів господарювання та поза їх межами, на узбіччях доріг, в лісових масивах та лісопосадках, на полях агропідприємств області;

➡ забезпечити постійне патрулювання лісових масивів. Особливу увагу звертати на місця масового перебування та відпочинку людей;

➡ забезпечити створення пунктів накопичення протипожежного інвентарю в населених пунктах, розташованих в лісових масивах та біля них;

➡ спланувати та провести в кожному районі спільні навчання, тренування по організації гасіння лісових пожеж.

В продовження засідання присутні приділили увагу заходам з запобігання поширенню на території Хмельницької області гострої респіраторної хвороби COVID-19. В.о. директора ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я» Микола Габрикевич розповів, що в лютому  місяці поточного року значно збільшилась госпіталізація хворих, у зв’язку із важкістю перебігу захворювання. Серед захворілих питома вага людей у віці від 30 до 69 років складає 75%, діти – 3,7%; захворюваність на COVID-19 серед медичних працівників – 3775 осіб, це третє місце по захворюваності серед медиків в анти рейтингу по Україні, після Черкаської та Київської областей.

Щодо діагностики хворих на коронавірусну хворобу, то левова частина хворих виявляється з діагнозу ГРВІ та підозра на COVID-19, їх питома вага серед усіх захворілих складає 72,1%. Спостерігається тенденція до збільшення хворих, виявлених з діагнозу «пневмонія», збільшується кількість хворих виявлених із числа контактних. Так, за період березня 1615 випадків зареєстровано в м. Хмельницький, 399 – в м. Шепетівка, 319 – в м. Кам’янець- Подільський, 230 – у Волочиському районі. Наближаються до вказаних показників також Деражнянський, Дунаєвецький, Кам’янець-Подільський, Чемеровецький, Ярмолинецький райони, міста Славута та Нетішин.

Також за словами доповідача, наразі не краща ситуація в області по захворюваності на грип та ГРВІ. За останній тиждень в області захворіло 7414 осіб – інтенсивний показник на 100 тисяч населення складає 592,4 при пороговому рівні 661,0, що на 10,4% нижче порогового рівня. Висока захворюваність відмічається серед дітей від 5 до 14 років – 1558 осіб та 2828 осіб – від 30 до 64 років.

Відтак, рекомендовано керівникам закладів освіти, керівникам органів місцевого самоврядування в залежності від захворюваності в закладах освіти приймати рішення щодо призупинення роботи закладів і перехід на дистанційне навчання або запровадити дострокові канікули. Це дасть можливість перервати ланцюжок епідемічного процесу не тільки по захворюваності на грип та ГРВІ, а також і на COVID- 19.

Станом на 16.03.2021 року, згідно індикаторів визначення рівнів епідемічної небезпеки, область має наступні показники: процент від епідпорогу ГРВІ складає 89,6% (немає перевищувати 100%); коефіцієнт виявлення випадків інфікування складає 14,3% (має бути менше 20%); охоплення тестуванням – 1607 (має бути не менше 300 на 100 тис. населення); рівень госпіталізації протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення склав 75,7% (має бути не більше 60%) саме за цим показником область потрапила до “помаранчевої” зони; динаміка рівня госпіталізації становить 10,9% (має бути не менше 500%); завантаженість ліжок, які забезпечені медичним киснем – 48% (немає перевищувати більше 65%).

Якщо порівнювати вказані індикатори на протязі останніх 3-х днів, необхідно відмітити, що рівень госпіталізації, динаміка рівня госпіталізації та завантаженість ліжок з киснем щоденно збільшується від 2% до 3,0%. Тому є всі підстави посилити карантинні, обмежувальні та протиепідемічні заходи в регіонах, а саме:

 ➡ Головам районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування у зв’язку з високою захворюваністю на грип та ГРВІ, збільшенням захворюваності населення на COVID-19 забезпечити:

– додатково на території регіонів, рішенням регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій запровадити посилені заходи контролю за дотриманням встановлених обмежувальних заходів, готовності закладів охорони здоров’я до прийому хворих на COVID-19, виявлення та реєстрації осіб з підозрою на COVID – 19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я;

– на період дії карантину з метою обмеження скупчення осіб в транспорті та на шляхах прямування на роботу (з роботи) застосування за можливості гнучкого режиму робочого часу та скорегувати маршрути руху громадського транспорту, при можливості в часи пікового навантаження добавити транспорт для зменшення скупчення населення на зупинках;

 ➡ ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області посилити державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства і здійснення протиепідемічних заходів закладами освіти, закладами громадського харчування, ринками, закладами фізичної культури і спорту та закладами що надають послуги з розміщення, об’єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів тощо.

 ➡ Національній поліції за участю органів місцевого самоврядування забезпечити контроль виконання протиепідемічних вимог в громадських місцях та у громадському транспорті.

З протоколом засідання можна ознайомитися тут