23.03.2021 — 14:05

100 днів на посаді голови обласної державної адміністрації Сергія Гамалія

 

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій представив громадськості свій звіт за 100 днів роботи. Пропонуємо вашій увазі презентацію з ключовими тезами доповіді.

 ➡ КОМАНДА

Протягом січня 2021 року був сформований керівний склад обласної державної адміністрації: призначено першого заступника та 3-х заступників голови облдержадміністрації.

Перший заступник – Тюрін Сергій Григорович. Спрямовує, координує та контролює роботу Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму; Департаменту фінансів, Департаменту соціального захисту в питаннях праці та зайнятості населення, управління з питань цивільного захисту населення.

Адвокат з 2003 року, член Правління Асоціації правників України впродовж 2 скликань. Неодноразово входив до 5-ки кращих юристів України зі своїми напрямками практики. Юридична фірма, власником якої був Тюрін, неодноразово входила до ТОП-50 кращих фірм України. Лауреат премії «Кращий судовий юрист року».

Ткачук Сергій Петрович – заступник з питань інфраструктури, будівництва, енергетики, житлово-комунального господарства, охорони здоров’я та здійснення заходів з децентралізації. Адвокат, заступник голови громадської організації, власник міжнародного сертифікату «Кращий керівник року» 2016 року.

Білик Володимир Якимович–заступник з питань реального сектору економіки, цифрової трансформації, культури, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. Професійний землевпорядник, родом зі Львова, з 2006 року на державній службі, 2013 року на керівних посадах.

Юр’єв Володимир Васильович – заступник з питань соціального захисту населення, освіти і науки, молоді, спорту та архівної справи. В минулому – голова Громадської Ради при ОДА, депутат Кам’янець-Подільської міської ради, відомий меценат, підприємство, яке до цього часу очолював, втілювало в життя креативні проекти, які увійшли в Книгу Рекордів України.

Створено посаду заступника голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (на даний час – вакантна).

 ➡ МЕДИЦИНА

Заходи з реформування закладів охорони здоров’я проводяться у відповідності до державної політики та вимог законодавства. За перші 100 днів завершено будівництво 7-ми приймальних відділень, ще на 3-х об’єктах роботи будуть завершені протягом місяця.

Для оснащення приймальних відділень 10-ти опорних лікарень було придбано за кошти державного бюджету 7 комп’ютерних томографів (85,8 млн грн), 6 рентгенівських діагностичних систем (29,42 млн грн), 7 апаратів УЗД (11,54 млн грн), які наразі монтуються у відремонтованих приміщеннях.

Всеукраїнська Рада захисту прав і безпеки пацієнтів надала цільову благодійну допомогу Хмельницькій обласній лікарні – сервер для зберігання даних та медичних зображень в рамках боротьби з епідемією СОVID-19.

Забезпечено укладення договорів 23 закладами з НСЗУ на отримання ковідних пакетів.

В обласному бюджеті по ковідному фонду було зарезервовано 40 млн гривень, наразі вже виділено 10 млн. гривень на ліки та вироби медичного призначення.

Активізовано страхування медичних працівників, що надають допомогу хворим на COVID-19 – більше 2,5 тисяч застраховані.

З 25 лютого розпочалася вакцинація медичних працівників. Вже працюють 13 мобільних бригад та 8 постійних пунктів щеплень. На сьогоднішній день вакциновано 3488 осіб.

Медицина – це не лише ковід, тому на цей рік заплановано і такі кроки:

– модернізація комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний протипухлинний центр» Хмельницької обласної ради (12 млн. грн..)
– завершення будівництва КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня» (ініціюємо виділення 79 млн. гривень: 71,1 з ДФРР та 7,9 з обласного бюджету).
– придбання лінійного прискорювача, на що в проекті бюджету закладено 20 млн. гривень.

 ➡ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

За рівнем заробітної плати з 16 місця у листопаді 2020 року область перемістилися 12 місце в Україні. Повністю ліквідовано борги із виплати заробітної плати на 4 підприємствах на суму 2,7 млн грн. Відновлено державну програму надання допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників, виплачино для 5888 дітей, які виховуються у 4517 сім’ях 20 млн грн.

У січні 295 породіллям надано «бебі-бокси». Для 1696 матерів, які не отримали натуральну допомогу з жовтня 2020 року забезпечено відшкодування її у грошовій формі на суму 8,8 млн гривень.

На поточний рік проведено розподіл 27,6 млн гривень для придбання 67 квартир для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 01 березня 2021 року придбано 35 квартир на суму 13,9 млн гривень.

Забезпечується надання державної допомоги, пільг та житлових субсидій близько 300 тисячам одержувачів, яким щомісячно спрямовується понад 378 млн грн.

З грудня забезпечено житлом 9 сімей – захисників незалежності України на суму 7,6 млн грн. На рівні України Хмельницька область посідає 4 місце по кількості забезпечених земельними ділянками учасників антитерористичної операції та членів загиблих учасників АТО/ООС.

На 01 березня 48 територіальних громад з 60 забезпечили подання заявки та підключення до електронної системи «Соціальна громада».

 ➡ ЕКОНОМІКА

За перші 100 днів проведено ряд зустрічей з іноземними партнерами, представниками Швеції, Туреччини, Польщі, Угорщини з метою налагодження двостороннього співробітництва у сфері економіки та інвестицій.

10.02.2021р. підписано Меморандум про співпрацю в регіоні з представником мобільного оператора lifecell. В рамках домовленостей встановлено додатково 83 базові станції, якими забезпечено доступ до інтернету 408 населеним пунктам області, де він був відсутній. Також залучено в проект 37 шкіл Хмельниччини для підвищення рівня цифровізації. Є домовленість щодо ремонту покрівлі обласного архіву (питання не вирішувалося декілька років).

Створено Офіс супроводу інвесторів при облдержадміністрації, який буде сприяти інвесторам у здійсненні їх діяльності та врегулювання різних проблемних питань. Першим звернувся за підтримкою Агрохолдинг «Кернел», який інвестує 130 мільйонів доларів в новий завод у Старокостянтинові, завершується перша черга будівництва – адміністративна будівля та елеваторний комплекс.

Планується зведення 2-х логістичних центрів – «АТБ» та групи компаній «Епіцентр-Агро», які планують інвестиції в мережу маршрутних елеваторних хабів. Планується побудувати 4 маршрутні елеватори.

В грудні 2020 року створено робочу групу для напрацювання пропозицій щодо вирішення проблемних питань діяльності фізичних осіб-підприємців Хмельницької області з метою захисту інтересів підприємців регіон.

На осінь 2021 року заплановано організацію та проведення ІV Міжнародного економічного форуму «Інвестиційні можливості Хмельниччини».

На розгляд обласної ради розроблено та подано 22 регіональні програми.

➡ АПК

У 2021 передбачено виділення 5 млн. грн, що в 5 разів більше, ніж 2020 року на компенсації фермерським господарствам.

Минулого року 28 сільськогосподарських підприємств отримали відшкодування на закупівлю племінних тварин на суму 46,1 млн. грн., зокрема 4 господарства отримали 23,2 млн. грн. за 4,8 тис. гол. закуплених племінних овець.

Продовжується робота з реалізації 16 інвестиційних проектів загальною вартістю біля 5,0 млрд грн. За останні 3 місяці створено ще 12 фермерських господарств в області.

Для детінізації земельних ресурсів у Хмельницькій області затверджено склад робочої групи з питань координації дій щодо раціонального та ефективного використання земельних ресурсів у Хмельницькій області.

Проведено круглі столи з виробниками м’ясо-молочних та хлібобулочних виробів, пропозиції передані до Верховної Ради України, утворено дорадчий орган при ОДА.

➡ ЕКОЛОГІЯ

Проведено стратегічну екологічну оцінку Регіонального плану управління відходами у Хмельницькій області до 2030 року та проведено виїзні наради у містах Славута, Дунаївці, Хмельницький щодо управління за кластерним підходом.

Проведено 3 аукціони з продажу права оренди земельних ділянок водного фонду на земельних торгах, за результатами яких передано в оренду 3 водні об’єкти в комплексі із земельними ділянками.

➡ Децентралізація/Адмінреформа

На початок роботи голови адміністрації припало завершення адмінреформи. В рамках якої реорганізовано шляхом укрупнення 17 РДА, замість яких утворено 3 РДА з центрами в Шепетівці, Хмельницькому та Кам’янець-Подільському. Вивільнено 1018 чиновників. За сприяння ОДА та РДА було працевлаштовано понад 400 осіб в укрупнені РДА та територіальні громади.

В рамках реорганізації райдержадміністрацій утворено 17 комісій, завершується інвентаризація активів та зобов’язань райдержадміністрацій та здійснюється підготовка передавальних актів. До передачі заплановано 862 об’єкти, вже передано 856 (98%).

Станом на 1 січня 2021 року затверджено штатну чисельність працівників новоутворених 3 районних державних адміністрацій. Вжито максимальних заходів для переведення працівників реорганізованих райдержадміністрацій до органів місцевого самоврядування.

22 грудня представники 8 об’єднаних територіальних громад Хмельниччини та Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області підписали акти прийому-передачі земель загальною площею майже 4 тисячі га. Це завершальний етап передачі земель сільськогосподарського призначення.

Налагоджено співпрацю з Асоціацією ОТГ Хмельницької області.

За цей період 5 ЦНАПів РДА було трансформовано у ЦНАПи територіальних громад:
– У Ярмолинцях;
– Летичеві;
– Деражні;
– Теофіполі;
– Красилові.

Найближчим часом планується відкриття нових ЦНАПів у Староушицькій, Грицівській, Антонінській, Смотрицькій, Крупецькій, територіальних громадах та у с.Колибаївка Кам’янець-Подільської територіальної громади.

 ➡ ПОЛІТИКА

Налагоджено конструктивну співпрацю з депутатами Верховної Ради України, що представляють Хмельниччину, результатом чого стало подання ними 3-х депутатських запитів, зокрема:

– щодо спрощення порядку передачі об’єктів права державної власності у комунальну власність територіальних громад;
– щодо збільшення граничної чисельності працівників райдержадміністрацій Хмельницької області;
– щодо виділення з Державного бюджету України субвенції місцевим бюджетам Хмельницької області на погашення заборгованості з різниці в тарифах.

 ➡ Розвиток громад та будівництво

Профінансовано 13,4 млн грн компенсації населенню, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС. Відібрано та затверджено 9-ть проектів, що будуть фінансуватись у 2021 році з ДФРР на суму 189,2 млн грн.

➡ ЖКГ

Забезпечено стабільне проходження опалювального сезону в області. Впродовж останніх 8 років в області не було такої інтенсивності опадів, як цього року. Внаслідок таких опадів було ускладнено проїзд до 140 населених пунктів Хмельницької області. Разом з тим, під час стихії було забезпечено проїзд дорогами державного значення. Проїзд до віддалених населених пунктів був повністю відновлений протягом 2-х днів після завершення снігопаду. У цей період на дорогах загального користування місцевого значення працювало 644 одиниці техніки.

Розроблена програма «Питна вода» на 2021-22 роки, на яку ініціюємо виділення понад 100 млн гривень. 49 млн з обласного бюджету в цьому році.

Дорожнє господарство

Дороги місцевого значення

В січні затверджений Перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг області за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2021 році.

Всього 52 об’єкти, на 31 – вже виготовлено ПКД та на 29 проведено експертизу, розпочато тендерні процедури.

Згідно переліку заплановано спрямувати кошти на:
– ремонт 8 мостів області на суму 50 млн грн.;
– капітальний ремонт 8 автодоріг комунальної власності на суму 84,5 млн грн.;
– ремонт автодоріг місцевого значення загальною протяжністю 75 км на суму 360 млн.грн;
– експлуатаційне утримання автодоріг області на суму 203,1 млн грн.

Дороги державного значення

У грудні встановлено систему моніторингу за станом доріг та умовами руху на автодорозі державного значення М-12 та наразі працює у тестовому режимі.

Проводяться роботи із встановлення ще 3 систем. Впровадження систем зважування вантажівок в русі дозволить звільнити дороги Хмельниччини від транспортних засобів, які не дотримуються встановлених обмежень щодо допустимої маси вантажу.

У 2021 році

У лютому Постановою Кабміну затверджено перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автодоріг державного значення у 2021 році та обсяги бюджетних коштів для їх фінансування за рахунок спеціального фонду державного бюджету. Хмельницькій області передбачено фінансування у сумі 1 млрд 52 млн грн., у тому числі: на будівництво доріг – 1,1 млн грн, реконструкцію доріг –202,2 млн грн; на капітальний ремонт – 192,7 млн грн; на поточний середній ремонт – 655,7 млн гривень.

Містобудування та архітектура

Впроваджено геоінформаційну систему містобудівного кадастру Хмельницької області. Геопортал містобудівного кадастру дасть можливість вирішувати важливі питання управління територіями громад та населених пунктів області, забезпечить широкий доступ до інформацій мешканців області та потенційних інвесторів.

Підготовлені та подані для затвердження сесії обласної ради зміни до обласної програми щодо вшанування подвигу учасників Революції Гідності, АТО та ООС щодо проведення обласного конкурсу на кращий проєкт на облаштування пам’ятного місця на честь вшанування подвигу героїв України.

На 2021

До кінця 2021 року заплановано завершення розроблення 72 генеральних планів та планів зонування населених пунктів області. Без цих оновлених планів Мінрегіон не буде спрямовувати кошти на ці території для різних програм та проектів.

ОСВІТА

У рамках Програми Президента України «Велике будівництво» у грудні 2020 році завершено реконструкцію шкіл в селах Залужжя та Сатанів, в місті Дунаївці.

На Хмельниччині завершено 2 проекти, які виграли можливість отримати фінансування за рахунок коштів Програми секторальної підтримки ЄС, ще 3 завершуються цього року.

– відкрито STEM-центр Хмельницького професійного ліцею електроніки, що сприяє розвитку ІТ технологій в регіоні та Україні в цілому (бюджет проекту 4,0 млн.грн)
– створено Регіональний центр з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Електрогазозварник». (бюджет – 2,0 млн.грн.)

Реконструйовано та оснащено нові майстерні, встановлено обладнання.

В 2021 року будуть реалізовані такі проекти:
• урбанізація фермерства – в умовах міста Хмельницького (ПТУ №11) будуть створені теплиці для вирощування екопродукції (бюджет 4,72млн. грн).
• регіональний центр професійної освіти, де зроблено оновлення і модернізація бази, створено нові лабораторії, практичні кабінети (бюджет 9,3 млн. гривень);
• відкриття учнівського готельно-туристичний центр у Кам’янці-Подільському (де зможуть відпочивати учні та студенти, і де проходитимуть практику учні закладу) (бюджет 9,985 млн.грн).

На 2021 рік заплановано:
– придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами – 18 601 875,00 гривень;
– оснащення закладів загальної середньої освіти обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторіями – 21 625 100,00 гривень;
– придбання персонального комп’ютера/ноутбука та техніки для друкування, копіювання, сканування та ламінування з витратними матеріалами для початкової школи – 414 439,00 гривень;
– придбання обладнання для спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів, в яких навчаються сліпі, із зниженим зором, глухі діти -28 620,00 гривень;
– придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладам загальної середньої освіти) – 178 358,00 гривень;
– за рахунок коштів освітньої субвенції на проведення протипожежних заходів в закладах освіти, що фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету, виділити 11 781 700,00 гривень.

ЦИФРОВІЗАЦІЯ

З січня 2021 року в напрямку цифрової трансформації здійснили такі кроки:

1. Запроваджено окрему посаду заступника голови адміністрації з питань цифрової трансформації.
2. З Державному бюджету на 2021 рік передбачено 500 млн гривень для підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового інтернету. Таким чином, проведено моніторинг ситуації в регіоні де повністю відсутній доступ до широкосмугового інтернету. Громади вже почали подачу заявок на підключення.
3. Стартувала кампанія на створення ЦНАПів в кожній громаді. Всі адміністративні послуги виконавчих органів громади, вже можна оформити через діючі ЦНАПи.
4. Розпочато впровадження реєстрів територіальних громад державної міграційної служби. На даний час 49 громад підписали договори на співпрацю та зареєструвалися у державному реєстрі.
5. Передано ноутбуки 12 територіальним громадам області для отримання послуги єМалятко, батьки отримали доступ до 9 послуг: двох базових (обов’язкових) та 7 – на вибір батьків. Відтепер батьки самостійно можуть скористатися можливістю замовлення послуги. З січня, цією послугою скористалися близько 200 породіль.
6. Розроблено проєкт програми на 2021-2023 роки з цифровізації регіону, який подано на розгляд обласній раді.

КУЛЬТУРА, МИСТЕЦТВО

У 2020 році завершено 2 проекти:
– «Створення туристично-інформаційного центру на території курортної зони селища Сатанів Городоцького району Хмельницької області» (вартість проекту 1,2 млн гривень) та
– «Створення туристично-рекреаційної зони «Сквер Потоцьких» у селищі Антоніни Красилівського району Хмельницької області» (2,9 млн гривень).

Ці проекти були відібрані конкурсною комісією Міністерства розвитку громад та територій України як проекти, що будуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

Створюється консультативно-дорадчий орган при ОДА «Хмельницька кінокомісія» та заплановано проведення кінофестивалю 9-11 вересня для популяризації регіону.

Відповідно до проекту Мінцифри «Дія.Цифрова освіта» спільно з Офісом Президента заплановано передача 150 комп’ютерів для сільських бібліотек.

На виконання програми «Велике будівництво» сформовано кадастр туристичних об’єктів Хмельниччини за критеріями та у відповідності до вимог реформи децентралізації.