07.05.2021 — 11:24

Алла Белінська – чемпіонка Європи!

25 квітня в столиці Польщі Варшаві завершився чемпіонат Європи з вільної  боротьби. Загалом українські чоловіки виграли чотири нагороди: Андрій Джелеп став віце-чемпіоном, Каміль Керімов, Ігор Никифорук та Олександр Хоцянівський посіли треті місця, що вивело нашу команду на підсумкове друге місце. Вихованець хмельницької школи боротьби, а нині киянин, Андрій Власов, змагаючись у ваговій категорії 92кг, програв поєдинок за “бронзу”, посівши 5 місце.

Жіноча збірна України також стала другою в командному заліку, здобувши шість медалей, дві з яких найвищого гатунку: золоті- Ірина Коляденко, 62 кг (Київська обл.)  та  Алла Белінська, 72 кг (Херсонська обл.), срібна-Тетяна Ріжко, 65кг (Херсонська обл.), бронзові- Аліна Бережна, 68 кг (Донецька обл.),  Христина-Зоряна Демко, 55 кг (Львівська обл.) та Аліна Грушина-Акобія, 57 кг (Київська обл.).

Особливої уваги заслуговує наша 25 -річна землячка Алла Белінська, котра розпочала своє сходження у великий спорт в Новоушицькому районі під наглядом досвідченого тренера Анатолія Власова. Вагомих успіхів на дорослому рівні досягла лише в останні роки: “срібло” (2020 ) та “золото” (2021) на Київському міжнародному турнірі, “бронза” на Кубку світу- 2020, третя-на європейському відборі до Олімпіади в Токіо (Будапешт, березень 2021). Тож наразі  Алла перебуває на підйомі, про що засвідчила її перевага над суперницями у Варшаві: дострокові виграші у спортсменок з Туреччини та Росії, впевнена перемога (6:3) у фіналі  в болгарки Юлісії Янєвої .

Наразі найближче завдання для вітчизняних борців та їх наставників – здобуття для України максимальної кількості олімпійських ліцензій, що мають змогу зробити ще дві жінки та 5 чоловіків на Світовому кваліфікаційному турнірі в Софії 6-9 травня, де 474 атлети з 84 країн розіграють останні олімпійські ліцензії, які отримають лише фіналісти (1 та 2 місця).

Зараз збірна активно готується до ліцензійного турніру та Олімпіади за всебічної підтримки Асоціації вільної боротьби і Міністерства молоді та спорту,  які створили  максимально комфортні умови для роботи. Завдяки партнерам компаніям “Glusco”, “Лімо”, “Карпатська жерельна” АВБУ має можливість мотивувати спортсменів преміями.  Всі питання щодо форми, додаткового харчування та інших потреб професійного спортсмена вирішуються оперативно.  Гарний тренерський колектив, хороші лікарі, фахові масажисти додають  впевненості, що борці-вільники зможуть надалі демонструвати хороші результати.