09.07.2021 — 11:11

На Хмельниччині – сезон збирання ягід

Ягідництво на Хмельниччині набуває все більшої популярності. Сприяє цьому і поява нових сортів, і нових технологій, і найголовніше – попит на таку продукцію, який постійно зростає, як в  Україні, так і закордоном. Як повідомляють в Департаменті агропромислового комплексу та земельних відносин ОДА, загалом на території області ягідництвом займається 21 підприємство на загальній площі 386,47 га. Вирощують у нас смородину, порічки, малину, ожину, лохину, аґрус, суницю, жимолость.

Одне з таких фермерських господарств –  «Мрачковські», що знаходиться в селі Малиничі Хмельницького району. Господарство уже не перший рік займається вирощуванням смородини на площі 30 га. І саме зараз розпочало збір ягід ранніх сортів смородини. Саме сюди з робочим візитом завітав директор Департаменту агропромислового комплексу та земельних відносин ОДА Олег Омелянюк.

За словами керівника господарства В’ячеслава Мрачківського, смородину обрали для вирощування не випадково.

“Це цікава і популярна ягода, простіша в обробітку, аніж до прикладу фруктові сади та й врожай збирати легше,” – зазначає пан В’ячеслав.

Вирощує фермерське господарство сорти української селекції, які дають позитивний результат для ягідника. На перспективу, ФГ «Мрачковські» невдовзі плантації планують збільшити насадженнями порічки.