12.07.2021 — 15:49

Ще один боєць Другої світової повертається на Батьківщину…

Сьогодні заступник голови ОДА Володимир Білик провів засідання обласної комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій. Участь у засіданні взяли заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, члени комісії.

Розпочинаючи засідання, Володимир Білик повідомив, що до обласної державної адміністрації надійшов лист від Посольства України в Республіці Білорусь. У листі було зазначено, що до Посольства України в Республіці Білорусь звернувся Могильовський обласний виконавчий комітет з проханням надати сприяння у передачі українській стороні для перепоховання останків загиблого старшини Червоної армії Коропецького Микити Микитовича.

Микита Коропецький народився у 1913 році у с.Волиця Антонінського району Кам’янець-Подільської області. Був призваний на військову службу у 1935 році, з травня 1944 року вважався  зниклим  без вісти. Загинув, імовірно, у серпні 1941 року. Останки бійця було знайдено в районі села Прудок, Осиповичського району, Могильовської області пошуківцями громадської організації «Могильовський обласний історико-патріотичний пошуковий клуб «Віккру» у Білорусі. На жаль, його дружина Агафія так і не дізналася про долю чоловіка, але у селі Лісова Волиця зараз проживає його дочка Лідія та внук Сергій.

Записка, знайдена в медальйоні, за допомогою якої вдалося ідентифікувати тіло Коропецького М.М.

Наразі завдяки сприянню Державної прикордонної служби України, а саме, Чернігівського прикордонного загону ім. князя Володимира Великого, останки воїна передані до України громадській організації «Військова археологія» (м. Київ).

За результатами засідання комісія з вирішила надати всебічне сприяння, аби Микита Коропецький нарешті повернувся на свою малу батьківщину. Зокрема,  Антонінською селищною громадою прийняте рішення про виділення на кладовищі місця для захоронення. Також відповідно до рішення комісії, під час церемонії поховання бійцю буде забезпечено належні військові почесті (почесна варта, салютна група, оркестр). Зі своєї сторони ГО «Військова археологія» забезпечить транспортування останків, присутність волонтерів та ветеранів, які були задіяні у пошукових роботах.

Церемонія поховання відбудеться 17 липня у селі Лісова Волиця Антонінської тергромади.