21.07.2021 — 18:52

Ми отримали чіткий меседж від Президента: зберегти дороги – Сергій Гамалій

Будівництво доріг – один із найважливіших пріоритетів програми Президента України Володимира Зеленського. Завдяки цьому за останні два роки відновлення автошляхів області ведеться небаченими раніше темпами. Безпрецедентні обсяги фінансування дозволили лише за 2020 рік відновити в області майже 400 км доріг державного та місцевого значення. Поряд із розбудовою дорожньої інфраструктури, керівництво держави приділяє увагу і питанню збереження дорожнього полотна, адже неправильна його експлуатація зведе нанівець усі витрачені кошти та трудові ресурси.

Чи не найбільш масштабна загроза для наших доріг – вантажний автотранспорт, який не дотримується норм перевезення вантажів. Саме тому Володимир Зеленський узяв цю проблему під особистий контроль. Нещодавно Президент ініціював перехід служб, які здійснюють габаритно-ваговий контроль, на посилений режим роботи,  бо в літню спеку недотримання норм навантаження транспорту  є ще більш критичним.

Сьогодні голова облдержадміністрації Сергій Гамалій провів робочу нараду із представниками Придністровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, управління патрульної поліції, Головного управління Національної поліції України в області, Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області, Служби автодоріг у Хмельницькій області. Також до розмови долучилися заступник голови ОДА Сергій Ткачук та начальник управління інфраструктури ОДА Василь Остапчук. Основна мета наради – налагодження координації дій усіх учасників, що залучені до здійснення заходів з габаритно-вагового контролю в області, аби їх діяльність була максимально ефективною.

Слід зазначити, що станом на 21.07.2021 такий контроль на території Хмельницької області здійснюється за допомогою трьох пересувних габаритно-вагових комплексів на 8 майданчиках для проведення зважувань, які розташовані на основних потоках великовагових транспортних засобів у межах Хмельницької області. Три з них розташовуються на дорозі М-30 Стрий – Ізварине, три – на Н-03 «Житомир-Чернівці» та ще два – на Н-25 «Городище-Рівне-Старокостянтинів».

Наразі в області введено сезонне обмеження руху для великовагових транспортних засобів за температури повітря вище +28 градусів з 10:00 до 22:00 години, а тому працівники ГУ НП та Укртрансбезпеки проводять активну превентивно-роз’яснювальну роботу із перевізниками та водіями транспортних засобів.

Окрім того відповідно до графіків здійснюються заходи габаритно-вагового контролю. Так, за інформацією Придністровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки з початку року було перевірено 3624 транспортних засоби, при цьому  виявлено 307 випадків перевищення вагових обмежень та 6 – габаритних. Відповідно нараховано плату за проїзд у сумі понад 32 тисячі євро, перераховано до державного бюджету  – майже 170 тис. грн, перераховано до державного бюджету адміністративно-господарського штрафу – майже 1 млн 250 тис. грн.

Голова адміністрації наголосив на важливості посилення контролю за рухом важкого транспорту, в тому числі у вечірні години, коли температура повітря починає знижуватися, але дорожнє покриття все ще має підвищену температуру. Посадовець звернув увагу присутніх, що відповідно до його розпорядження обмеження щодо руху таких авто діє до 22 год. Також голова адміністрації доручив звернути увагу на ділянки, де здійснюється активний рух сільськогосподарського транспорту у зв’язку з початком жнив, а також на можливі маршрути, які використовуються недобросовісними перевізниками для уникнення постів габаритно-вагового контролю.

“Ми отримали чіткий меседж від Президента: зберегти дороги. Це питання для нас надзвичайно важливе, і ми вже маємо практичний успішний досвід боротьби з тими перевізниками, які ігнорують правила вантажних перевезень. Саме тому наразі ми маємо чітко координувати наші дії, аби реакція на сигнали про порушення в цій сфері була негайною,” – наголосив Сергій Гамалій.

Очільник адміністрації також звернув увагу учасників наради, що це питання перебуває на постійному контролі, і інформація про підсумки роботи за добу направлятиметься до Офісу Президента щоденно.