28.08.2021 — 15:11

В одному із швейних цехів без укладених трудових відносин працювали майже два десятки працівників  

Інспекторами Управління Держпраці у Хмельницькій області проведено інспекційне відвідування фізичної особи підприємця, що здійснює діяльність пов’язану з швейним виробництвом.

В ході інспекційного відвідування інспекторами Управління Держпраці у Хмельницькій області у швейному цеху виявлено 19 працівників, що здійснювали пошиття одягу. Згодом встановлено факт порушення трудового законодавства стосовно 19 працівників в частині оформлення трудових відносин. А саме:  трудові договори у письмовій формі між працівниками та фізичною особою підприємцем не укладено, до початку допуску працівника до роботи своєчасно не подано відповідного повідомлення прийняття на роботу до органів ДПС, згідно вимог Постанови Кабінету Міністрів України.

За результатами інспекційного відвідування фізичній особі підприємцю внесено припис про усунення виявлених порушень. У разі невиконання вимог припису, щодо укладення трудових відносин з працівниками, фізичній особі підприємцю за кожного неоформленого працівника загрожують штрафні санкції. За допуск одного працівника до роботи без належного оформлення трудових відносин передбачено штрафні санкції у розмірі 10 мінімальних заробітних плат.

Нагадуємо, що триває інспекційна кампанія щодо виявлення незадекларованої праці на території Хмельницької області, а також проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання всіх форм власності щодо недопущення до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин.

Шановні роботодавці! Дослухайтеся до результатів інспекційних заходів! Не наражайтеся на штрафи та довготривалі судові оскарження! Укладайте з працівниками трудові договори та будьте здорові і щасливі!

 Управління Держпраці у Хмельницькій області