30.11.2021 — 17:17

Результати брифінгу за 30 листопада. ВІДЕО

Під час сьогоднішнього брифінгу голова ОДА Сергій Гамалій розповів про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 на Хмельниччині.

Головні тези брифінгу:

➡ На сьогодні Хмельниччина знаходиться в «червоній» зоні епіднебезпеки із тенденцією до зниження захворюваності та покращення ситуації. Пік ми пройшли в середині листопада. За минулий тиждень знову маємо в 2 рази менше зареєстрованих хворих, ніж за попередній. За останню добу захворіло 276 людей, одужало 1116.

➡ З 6 показників, перевищення маємо по 2-х: високим залишається рівень захворюваності (3 місце в Україні) та високий рівень госпіталізації (5 місце в Україні). Залишається високою захворюваність серед дітей, 10% від усіх хворих. Все ще висока летальність – 3% від усіх хворих, за останню добу померло 24 людини.

➡ Для подолання епідемії, зменшення навантаження на медичні заклади, збереження здоров’я і життя громадян уряд вимушений від 6 грудня посилити карантинні правила, в першу чергу для невакцинованих людей, які досі не прийшли до пункту щеплення. Також відомо, що для невакцинованих обмеження будуть навіть в жовтій зоні.

➡ Найбільших змін правил зазнала жовта зона карантинних обмежень. Зменшено термін дії жовтого сертифіката до 30 днів. Громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу хоча б однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується і прийому відвідувачів, вони повинні бути вакциновані хоча б однією дозою, або мати сертифікат про одужання чи негативний тест. На вході закладу має стояти співробітник з термометром для вимірювання температури та смартфоном для зчитування QR-коду COVID-сертифікату.

➡ У зеленій і жовтій зонах громадський транспорт в містах та між населеними пунктами має перевозити пасажирів на місцях для сидіння та не більше 50% на місцях для стояння. В червоній зоні обмеження будуть ще більше посилені: заборона на роботу закладів, ринків, спортзалів, міжміських перевезень.

➡ Звертаємо увагу, що керівники та власники закладів несуть відповідальність за порушення карантинних обмежень. Тому від кожного з нас залежить як швидко ми зможемо перейти на зелений рівень і безпечно жити та працювати. Вірус мутує, проміжок часу між моментом зараження і появою перших симптомів інфекційного захворювання зменшився з 14 до 5 днів.

➡ На сьогодні в області зроблено 742 тисячі щеплень, з них більше 2200 щеплень зроблено дітям до 18 років. Необхідно вакцинуватись аби вберегти своє життя та життя близьких. В наявності по області є достатня кількість вакцини, яка є безпечною і ефективною. Також, пункти вакцинації працюють щоденно.