11.02.2016 — 15:59

Презентували книгу про різноманіття природи Полісся

Фото 2

11 лютого в Хмельницькій обласній універсальній  науковій бібліотеці ім. Миколи Островського відбулась презентація книги «Природа Малополіського Погориння. Рослинний світ», яку безоплатно отримують навчальні заклади краю від Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

В заході взяли участь автори книги – Валерій Васильович Новосад, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділом Ботаніки Національного науково-природничого музею Національної академії наук України і його колеги-науковці Ольга Федорівна Щербакова та Катерина Валеріївна Новосад. За їх згодою електронний формат книги буде розміщено у віртуальній бібліотеці юннатів Хмельниччини і вона стане доступною для всіх любителів природничо-краєзнавчої літератури.

Учасниками презентації та жвавих обговорень під час круглого столу також були Галина Йосипівна Фурманчук, заслужений працівник культури України, співавтор і координатор видання книги; Іван Васильович Гладуняк, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, депутат Хмельницької обласної ради, голова бюджетної комісії та Василь Богданович Сидор, кандидат технічних наук, міський голова міста Славути, ряд місцевих науковців, педагогів, методистів і фахівців природозаповідної та природоохоронної справи.

Ця книга побачила світ завдяки непересічним багаторічним дослідницьким і творчим зусиллям колективу авторів та ентузіазму їх поліських сподвижників, які подбали про її друкування.Фото 6

У книзі охарактеризовані флора і рослинність регіону Малополіського Погориння. Значна увага приділена їх антропогенній трансформації та процесам біозабруднення інвазійними видами. Проаналізовані окремі урбаногенні флори регіону. Особливо широко подається інформація про раритетне фіто- й ценорізноманіття і різні рівні їх охорони. Приводяться інформативні списки рідкісних і зникаючих видів рослин міжнародної, національної та регіональної охорони. Наведені методики запровадження фітомоніторингів і вивчення популяцій видів рослин. В популярній формі приведена інформація про народногосподарське значення видів флори регіону. Значна увага приділена найбільш цікавим видам, які мають велике наукове чи господарське значення. Також надано інформацію й про основні їстівні та отруйні гриби регіону.

Велике значення приділяється питанням екологічного виховання і формуванню екоцентричної свідомості громадян. Детально охарактеризовані основні науково-просвітні та еколого-виховні центри Малополіського Погориння. А ще її текст ілюстрований 80 сторінками кольорових вклейок.

 

М. Калина

За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ