10.04.2023 — 15:00

Презентована програма підтримки підвищення енергоефективності малого та середнього бізнесу

6 квітня відбулася презентація Програми з підтримки фінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств «Додай енергії твоєму бізнесу». Фінансування Програми передбачено на суму 7 млн євро у межах Проєкту Уряду Німеччини «Рефінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств України через фінансовий сектор», наданої через Німецький банк розвитку KfW, та за підтримки ЄС.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Головна мета Програми – підтримка фінансування енергоефективних інвестицій бізнесу з метою зменшення споживання енергії та викидів СО2, що сприятиме підвищенню конкурентоспроможності підприємств та захисту довкілля.

Кошти будуть розподілені між двома банками-партнерами: Укргазбанк – 4 млн євро та Банк Львів – 3 млн євро. Важливо, що завдяки фінансовій допомозі ЄС у межах ініціативи EU4Business, що спрямовується на компенсацію збитків Фонду розвитку підприємництва (ФРП) від валютних коливань, кошти банкам-партнерам та підприємцям будуть надавати у гривні.

Хто може долучитися до Програми «Додай енергії твоєму бізнесу»?

Мікро-, малі та середні підприємства, що:

 ➡ здійснюють свою діяльність понад 1 рік;

➡ мають позитивну кредитну історію;

➡ їхній інвестиційний проєкт у сфері енергоефективності має забезпечити мінімальне зниження СО2 на 20%.

Малі та середні підприємства України мають бути резидентами та разом зі своїми власниками або учасниками не перебувати під санкціями України, ЄС, Ради безпеки ООН та Німеччини.

Як взяти участь?

Підприємство має звернутись до одного з банків-партнерів та надати необхідний пакет документів, на підставі яких та відповідно до критеріїв прийнятності Програми банк приймає рішення щодо видачі кредиту.

Максимальна сума кредиту – до 500 тис. євро у гривневому еквіваленті. Максимальний строк інвестиційного кредиту – 5 років.

Довідково

Проєкт «Рефінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств України через фінансовий сектор» реалізується у межах Угоди між Кабінетом Міністрів України в особі Міністерства фінансів України, KfW та Фондом розвитку підприємництва, укладеної  25.07.2022, і є продовженням проєкту «Підтримка малих і середніх підприємств», реалізація якого дозволила розбудувати систему кредитування малих та середніх українських підприємств у національній валюті. У рамках проєкту було профінансовано малі та середні підприємства України на загальну суму понад 1,4 млрд гривень.