15.04.2023 — 09:52

На Хмельниччині визначили переможців обласної заочної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”

З 20 березня по 14 квітня 2023 року на базі  Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено обласну заочну виставку-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість — тобі, Україно!». Метою заходу було залучення дітей до науково-технічної творчості, пропаганда та популяризація досягнень дитячих колективів з науково-технічної, пошуково-конструкторської діяльності, а також раціоналізації та винахідництва.

У виставці-конкурсі взяли участь 216 юних техніків з Кам’янець-Подільської, Нетішинської, Славутської, Старокостянтинівської, Хмельницької, Шепетівської, Волочиської, Городоцької, Деражнянської, Дунаєвецької, Ізяславської, Красилівської, Полонської міських, Антонінської, Білогірської, Віньковецької, Грицівської, Летичівської, Новоушицької, Старосинявської, Ярмолинецької селищних, Берездівської та  Гуменецької, Заслучненської, Михайлюцької сільських територіальних громад, а також філії обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (м. Кам’янець-Подільський), які подали 192 експонати/розробки по розділах:

«Прилади та обладнання» – 19;

«Ігри та іграшки з елементами техніки» – 35;

«Техніка майбутнього» – 14;

«Спортивно-технічне моделювання» – 93;

«Архітектура та будівництво» – 31.

Найбільше робіт надійшло з Полонської, Славутської, Старокостянтинівської, Шепетівської, Старосинявської, Кам’янець-Подільської  територіальних громад.

Оцінка експонатів/розробок відбувалася за наступними критеріями: доцільність розробки/експонату, оригінальність ідеї (конструкції), складність приладу (конструкції), трудомісткість виготовлення, дієздатність та виконання вимог правил техніки безпеки.

За   результатами   оцінювання  137 експонатів/розробок  стали призовими  (56 перших, 29 других та 52 третіх місць).

Кращі роботи будуть подані на Всеукраїнську виставку-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді  “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!” в Український державний центр позашкільної освіти.

Бажаємо і надалі творчо  працювати  та досягати нових висот та нагород!