22.09.2023 — 16:54

Сергій Тюрін взяв участь у конференції «Роль адміністративного судочинства в діяльності органів державної влади задля реалізації ст. 3 і 19 Конституції України»

Сьогодні перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін взяв участь у практичній конференції «Роль адміністративного судочинства в діяльності органів державної влади задля реалізації ст. 3 і 19 Конституції України» у місті Вінниця.

Особливістю конференції стала участь очільниці проекту «Судова влада і суспільство», заступниці голови суду Амстердама з міжнародного співробітництва та верховенства права Естер де Рой та судді у кримінальних, адміністративних та сімейних справах Окружного суду Амстердама, експерта проекту «Судова влада і суспільство в Україні» Райна Одінка. Вони поділилися з українськими колегами практичним досвідом Нідерландських адміністративних судів та обговорили Нідерландські правила ефективного адміністративного судочинства.

В свою чергу, звертаючись до учасників конференції, Сергій Тюрін зазначив, що у зв‘язку із збройною агресією росії проти України відбувається адаптація правової сфери до вимог воєнного стану, що має на меті максимально ефективне врегулювання всіх видів суспільних відносин.

«Воєнний стан – це визначальний фактор для перебудови та впровадження новітніх підходів юридичних механізмів до покращення, як адміністративного, так і в цілому, судочинства,» – додав посадовець.

В ході конференції відбулася презентація «Рекомендацій здійснення ефективного адміністративного судочинства», розроблених у рамках співпраці із проектом «Судова влада і суспільство», так, учасники подискутували про їх роль для адміністративного процесу.

Варто зазначити, що рекомендації розроблені для підвищення ефективності здійснення адміністративного судочинства та забезпечення дієвого захисту порушених прав людини. Цей документ може забезпечити рівне ставлення до осіб, які звернулися до суду і робить процесуальні рішення більш передбачуваними для сторін та їхніх представників.

Підготовка рекомендацій відбувалась у рамках міжнародного проекту «Судова влада і суспільство в Україні» за підтримки Уряду Королівства Нідерланди.