10.02.2024 — 12:40

Сергій Тюрін провів розширене засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність»

В обласній військовій адміністрації відбулося чергове засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність» під керівництвом першого заступника начальника ОВА Сергія Тюріна, за участю заступника начальника ОВА Володимира Білика, постійних членів групи, керівників окремих структурних підрозділів ОВА, громад області.

Розпочинаючи роботу засідання Сергій Тюрін зазначив, що від моменту заснування робоча група продемонструвала системну та ефективну роботу щодо виявлення та запобігання недоцільним витратам державних коштів, а отже така робота буде здійснюватися і надалі.

Далі про поточну діяльність робочої групи та постановку завдань на 2024 рік детальніше розповів Володимир Білик. За його словами, на сьогоднішній день робочою групою проводиться моніторинг та аналіз 46 закупівель, оголошених громадами області. Крім доцільності та обґрунтованості особлива увага також приділяється питанню економного витрачання бюджетних коштів, зокрема під час закупівель продуктів харчування, пального тощо.

Відтак, як наголосив Володимир Якимович, основні завдання діяльності на 2024 рік передбачають охоплення моніторингом та аналізом більшої кількості закупівель, шляхом активізації роботи в цьому напрямку районних військових адміністрацій; економне використання бюджетних коштів під час закупівлі замовниками товарів, робіт і послуг, особливо продуктів харчування, пального тощо.

Далі учасники обговорили питання щодо здійснення контролю за проведенням публічних закупівель Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області. Так, за поточний період відмінено 3 оголошених закупівлі очікуваною вартістю 1,8 млн грн, а також розірвано 6 діючих договорів на загальну суму 2,6 млн гривень. Крім того, замовниками Кам’янець-Подільської, Хмельницької та Теофіпольської громад відмінено 5 оголошених закупівель очікуваною вартістю 6,9 млн. гривень, що в свою чергу дозволило спрямування бюджетні кошти на більш необхідні та критично важливі потреби громад.

Окрім того, члени робочої групи розглянули питання закупівлі продуктів харчування, які здійснюються обласними закладами в сфері охорони здоров’я, освіти та соціального захисту населення (за підсумками моніторингу за IV квартал 2023 року), та винесли на розгляд окремі публічні закупівлі, що проводяться громадами області.

Підсумовуючи Сергій Тюрін подякував громадам області за те, що у процедурах закупівель їм вдається здійснювати певну економію ресурсів, що дозволяє спрямувати державні кошти на більш пріоритетні завдання. “Суспільству необхідно давати відповідь на виклики, які їх турбують, а саме питанню сталої довіри до органів влади, місцевого самоврядування, а також щодо раціонального використання коштів”, – додав посадовець.