27.01.2017 — 12:20

За 2016 рік галузь охорони здоров’я Хмельницького з міського бюджету отримала 56,5 млн. грн.

25 січня у Департаменті охорони здоров’я завершили приймати звіти від підконтрольних закладів міського та районного значення. Останнім у списку був обласний центр. Проте не останнім за рівнем забезпечення коштами з міського бюджету. За словами начальника управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Бориса Ткача, у минулому році міська влада на медичну галузь Хмельницького виділила 56,5 млн. грн. На 1 млн. збільшилась сума на виписку пільгових рецептів. До того ж, було залучено 25 млн. грн. позабюджетних коштів.

У 2016 році дещо змінилася мережа закладів охорони здоров’я міста – до неї додалися 2 Центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) та колишня лікарня вузлової станції «Гречани», де створили лікувально-консультативний центр. Завершують впровадження у місцевих поліклініках системи електронного запису на прийом до лікарів. У минулому році купили багато обладнання для ЗОЗ, провели суттєві капітальні та поточні ремонти, виконували програму енергозбереження, запровадили безкоштовне 3-денне перебування у реанімації, забезпечили проект «Ліки на тумбочку», безкоштовні послуги в травмпунктах міста та ін.

За твердженням Бориса Ткача, у 2017 році почали втілювати міську програму «Здоров’я хмельничан на 2017-2021 роки». Вона передбачає комплекс заходів, спрямованих на покращення медичного забезпечення хмельничан. Щоб наблизити лікарську допомогу до людей, у Хмельницькому мають відкрити ще 20 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини.

Колегія ДОЗ проаналізувала роботу закладів охорони здоров’я Хмельницького. Директор Департаменту Яків Цуглевич підкреслив, що у місті залишається кілька проблемних напрямків. Зокрема, необхідно відкрити в міській лікарні філію відділення гемодіалізу, поміркувати над розвитком фізичної реабілітації інвалідів та учасників АТО, розвивати у місті спортивну медицину, відкрити у всіх поліклініках «Кабінети довіри».

Також, на думку Якова Миколайовича, варто розглянути питання про відкриття у Хмельницькому ще одного Центру ПМСД. Оскільки двох таких закладів для міста із населенням 260 тисяч, може виявитись замало. Водночас, перехід до сімейної медицини порадив проводити поступовий. На перехідному етапі сімейники мають працювати паралельно із терапевтами та педіатрами.

Після завершення розгляду звітів у Департаменті охорони здоров’я аналізуватимуть роботу спеціалізованих служб ЛПЗ області за підсумками роботи у 2016 році. Підсумки підведуть на колегії ДОЗ у лютому.

За матеріалами Хмельницького обласного Центру здоров’я.