26.06.2018 — 09:39

В.Лозовий: ДФРР затвердив 12 мільйонів фінансування на школу в с. Корчик Шепетівського району

На школу в селі Корчик Шепетівського району затвердили фінансування 12 млн.гривень із Державного фонду реконструкції та розвитку. Про це розповів голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, перебуваючи з робочою поїздкою на Шепетівщині. Адже саме 21 червня на засіданні комісії ДФРР при Кабінеті Міністрів України було затверджено перелік проектів на 2018 рік, реалізація яких фінансуватиметься в Хмельницькій області. Серед них і будівництво Корчицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Очільник області також оглянув школу-довгобуд. Ознайомившись із ходом робіт Вадим Миколайович зауважив –  «Забезпечення надання якісних освітніх послуг – одне з головних завдань органів влади. Навчання дітей у старих, непристосованих, а тим більш аварійних приміщеннях – неприпустимо. Тому ми маємо зосередити всі зусилля на добудові даного об’єкта, що дасть можливість відразу вирішити ряд нагальних проблем громади».

По завершенню зустрічі очільник області дав доручення керівництву району контролювати процес будівництва об’єктів, строки виконання робіт, використання коштів,  та висловив сподівання, що розвиток інфраструктури і зростання економічних показників позитивно вплине не лише на Шепетівський район, а й на Хмельницьку область в цілому.

«Як представник Президента України в Хмельницькій області запевняю, що ці кошти виділено, проект фінансуватиметься. А ми будемо контролювати хід виконання робіт», – наголосив голова адміністрації, спілкуючись з жителями села.

Крім того, в ході візиту спільно з головою Шепетівської райдержадміністрації Романом Підопригорою, головою районної ради Петром Дзяворуком, депутатами Хмельницької обласної ради – ВрамомМовсісяном, Тетяною Василик, Миколою Дячукомгості відвідали Шепетівську центральну районну лікарню.

Разом із головним лікарем Валентиною Савчук присутні обговорили завершення будівництва на території Шепетівської ЦРЛ корпусу для розміщення акушерсько-гінекологічного та дитячого відділень, дитячої та жіночої консультацій. Оглянули урологічне та травматологічне відділення.

Також найближчим часом у селі Корчик заплановано будівництво сучасної амбулаторії.

 

Довідково

Будівництво нової Корчицької школи  було розпочато ще у 1991 році,її загальна площа –  3812,48 кв.м.. На даний час будівельна готовність становить 53%.

Всього для завершення будівництва станом на 01.06.2018 р.  необхідно близько 28,4 млн. гривень.

На 2018 рік із Державного фонду регіонального розвитку на будівництво  виділено 12 млн. грн..

На сьогоднішній день навчання дітей проводиться у двох старих приміщеннях (1940, 1969 р.р.), загальний знос яких становить 85 відсотків. Згідно із заключенням приміщення старої школи є аварійним і не підлягає капітальному ремонту.

Завершення будівництва зазначеної установи є економічно та соціально обґрунтованою, оскільки село є центральним у західній частині району. Після завершення будівництва до школи будуть довозитись діти із трьох сіл: Романів, Хутір, Кліментовичі.

Введення в дію Корчицької ЗОШ дасть змогу звільнити приміщення дошкільного закладу, в якому на сьогодні розташовано початкову ланку школи. У звільненому приміщенні буде можливість відкрити дошкільний дитячий заклад і 100%  охопити дітей дошкільною освітою. Також можна буде використати звільнене приміщення Хутірської ЗОШ під клуб (приміщення існуючого клубу знаходиться в аварійному стані) та бібліотеку, що значно поліпшить якість дозвілля та зберігання бібліотечного фонду.

Реалізація цього проекту підвищить рівень економічного розвитку району, що відповідає державним цільовим програмам, а також пріоритетам розвитку регіону.

Будівництво корпусу для розміщення акушерсько-гінекологічного та дитячого відділень, дитячої та жіночої консультацій розпочалося в 1990 році за рахунок коштів сільгосппідприємств району. У 2004 році розпочалась реконструкція незавершеної триповерхової будівлі під акушерсько-гінекологічне відділення на 60 ліжок і жіночу консультацію, педіатричний стаціонар на 60 ліжок та дитячу поліклініку потужністю 300 відвідувань на добу.

Готовність об’єкта становить понад 90%.

Проектна документація на будівництво потребує коригування в зв’язку з визначенням подальшого використання будівлі, а саме, використання під дитяче відділення чи перенатальний центр. Дане корегування потребує близько 1 млн. грн.

На сьогоднішній день система охорони здоров’я в сфері акушерства і гінекології Шепетівського району включає в себе жіночу консультацію на 100 відвідувань на добу та акушер-гінекологічне відділення, яке складається з відділення  паталогії на 15 ліжок, гінекологічного відділення на 15 ліжок та пологового відділення на 20 ліжок, які відносяться до закладів вторинної ланки надання медичної допомоги. На первинному рівні дана допомога надається медпрацівниками ФАПів та АЗПСМ.

В Шепетівському районі проживає 33025 жінок, із них  -12120 жінок в сільській місцевості.