19.10.2018 — 17:37

Сьогодні відбулося урочисте закладання капсули будівництва нового корпусу обласної дитячої лікарні

Здоров’я наших громадян – одна з головних турбот влади і суспільства, тому держава визначила галузь охорони здоров’я другою після армії, де негайно потрібні зміни і розпочала реформування. Адже в центрі уваги має бути пацієнт, а не його майновий стан чи статус.

За ініціативи Президента України Петра Порошенка перебудовується сільська медицина. Тільки на Хмельниччині будуть збудовані 27 нових амбулаторій, на що передбачено 170 млн. грн.. субвенції з державного бюджету Змінюються підходи до надання медичних послуг, в області укладено 747 тис. 500 декларацій із сімейним лікарем, 22 медичних заклади первинної ланки надання медичної допомоги із 30 вже отримують фінансування через Національну службу здоров’я за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Сьогодні відбулася надзвичайно важлива для Хмельниччини подія. Саме цього дня відбулася урочиста церемонія закладання капсули, що ознаменувала початок будівництва нового лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні, після завершення якого область отримає повнопрофільний дитячий медичний заклад, який надаватиме медичну допомогу високоспеціалізованого третинного рівня наймолодшим пацієнтам області.

На цю подію жителі області очікували багато років, бо довгий час Хмельниччина залишалася єдиною в Україні областю, що не мала повноцінної обласної дитячої лікарні.  Питання вже тривалий час намагалися вирішити на усіх рівнях, однак лише цьогоріч нарешті було виділено 30 млн. грн. з обласного бюджету та 10 млн. грн. з державного фонду регіонального розвитку, завдяки чому стало можливим розпочати будівництво нового корпусу.

В церемонії взяли участь голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Загородний, головний лікар обласної дитячої лікарні Віра Руда, депутати обласної ради, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Яків Цуглевич, працівники лікарні та усі, кому небайдужа доля цього починання.

Вітаючи присутніх з цією знаменною подією, Вадим Миколайович подякував депутатському корпусу обласної ради, усім хто долучився до важливої для жителів області справи.

“Вірю, що темпи цього будівництва будуть нарощуватись. Успіх медичної реформи, і успіх позитивних перетворень в країні залежить від кожного з нас. Ми хочемо жити в заможній країні, тож маємо докласти максимум зусиль до її цивілізованої розбудови!” – наголосив очільник області.

Довідково. Вартість проекту 338 млн. грн. Погодження на будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні було надане розпорядженням Кабміну у 2011 році. Наступного року було виготовлено попередню проектно-кошторисну документацію та отримано попередній експертний висновок.
У 2013 році проведено тендерну процедуру на будівництво, виділено 3 млн. грн., профінансовано та освоєно 100 тис. грн. Далі процедуру було заморожено і лише у 2017 році обласна влада повернулася до цього питання.  Було виділено 10 млн. грн., які, на жаль, не були використані використані.

Цьогоріч проведено уточнення проектно-кошторисної документації, отримано новий експертний висновок, виділено 30 млн. грн. з обласного бюджету, 10 млн. з державного фонду регіонального розвитку, проведено тендер, укладено договір з ТОВ «Будівельний Альянс Груп» та розпочато будівництво.

Вже  профінансовано 20 млн. грн., за виконані роботи здійснено проплату – 6 млн. 6тис. грн..

Виконано роботи з винесення тепломереж, мереж газопостачання, водопостачання, електромереж за межі плями будівництва. На сьогодні проводяться роботи із заглиблення паль (436 паль із 570 вже заглиблено).  Виготовлено каркас фундаменту.

Сьогодні встановлено перший блок фундаменту із закладенням капсули будівництва.

Відповідно до проекту будівництво має бути  завершене до 31.12.2022 р.