19.12.2018 — 18:38

НАТО планує активізувати підтримку України у протидії гібридним атакам

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася із заступником Генерального секретаря Північноатлантичного альянсу з питань публічної дипломатії Таджаном Ілдемом у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Сторони обговорили виконання Україною Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО на 2018 рік та роль нового Закону «Про національну безпеку» для України.

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, Річна національна програма (РНП) є ключовим інструментом для здійснення реформ, необхідних для наближення України до НАТО. «Протягом багатьох років можливість здійснювати повномасштабні реформи, надана в межах РНП, не була повністю використана, а попереднім розробленим в Україні документам бракувало стратегічного бачення. За останні два роки ми значно удосконалили і структуру, і зміст РНП», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

Вона додала, що новий підхід до програми включає структуру з чітко сформульованими стратегічними та операційними цілями, які будуть точними, вимірюваними, досяжними, актуальними та фіксованими в часових термінах. «Проект Річної національної програми на 2019 рік вже містить нову філософію, де акцент зроблений на результатах та якості, а не на процесі та кількості», – резюмувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Представниця українського Уряду поінформувала заступника Генсека НАТО про значення ухваленого цього року Закону «Про національну безпеку» та практичні кроки, які Кабінет Міністрів України здійснює для наближення сектору безпеки й оборони до стандартів НАТО. «Цей закон є одним із найважливіших пріоритетів на наступний рік. Він допоможе привести сектор безпеки та оборони України у відповідність до стандартів НАТО до 2020 року і посилити демократичний цивільний контроль та парламентський нагляд не тільки над Міністерством оборони та Збройними Силами, але й над іншими сферами у безпековому секторі», – запевнила Віце-прем’єр-міністр.

Водночас вона додала, що новий закон про нацбезпеку є лише основою для подальшої законодавчої роботи.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також торкнулася питання підтримки громадськістю цих перетворень в оборонному секторі України як обов’язкового елемента успіху. Вона зазначила, що наша країна активно проводить інформаційні кампанії на підтримку державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції.

Окрема увага була приділена безпековій ситуації в Україні в контексті агресії Російської Федерації, зокрема, протидії гібридним загрозам.

Сторони одностайно відзначили необхідність започаткування нових та реалізацію існуючих проектів. Зокрема, Таджан Ілдем зазначив, що наступного року відбудеться активізація роботи із запобігання та відсічі гібридних атак, особливо у контексті проведення виборів в Україні, а також стосовно інформування громадськості про спільні кроки на шляху євроатлантичної інтеграції України, зокрема, у східних та південних регіонах країни.