24.11.2018 — 12:25

Цього року підприємства-експортери Хмельниччини отримали понад тисячу сертифікатів EUR.1

З початку року кількість виданих Хмельницькою митницею ДФС сертифікатів підприємствам-експортерам з перевезення товарів EUR.1 перевищує показним минулого року на 641 одиницю і загалом досягла позначки у 3068 штук.

На Хмельниччині майже 100 підприємств-виробників активно використовують сертифікати EUR.1 для преференційної торгівлі з країнами Європейського Союзу. У переважній більшості за такими умовами до ЄС з області експортуються сантехнічні вироби та дерев‘яні меблі для ванних кімнат, сталевий прокат та продукція сільськогосподарського виробництва.

«Сертифікат EUR.1 є підставою для застосування знижених ставок мит в рамках Угоди з Євросоюзом про зону вільної торгівлі. Його видають митні органи ДФС на безоплатній основі. Це лише один з елементів впровадження сучасних стандартів діяльності митниці, який позитивно позначається на зовнішньоекономічній діяльності представників бізнес-спільноти краю та налагодженні торгівельних зв‘язків із європейськими партнерами. Варто наголосити на створенні комфортних умов для митного оформлення товарів через систему «Єдине вікно». Якщо звернутися до статистики то дві третіх у експортному потенціалі області становить європейський сегмент», – зауважив начальник Хмельницької митниці ДФС Іван Бережнюк.

Також цього року Хмельницька митниця ДФС надала статус уповноваженого (схваленого) експортера двом підприємствам-виробникам, які експортують свою продукцію більше одного року та мають позитивну історію відносин з європейськими партнерами. Право преференційного продажу власних товарів у країнах Європейського Союзу отримали ТДВ «Славутський цикорієсушильний завод» і ТОВ «Деражнянський молочний завод». Два роки тому статус уповноваженого експортера отримали ТОВ «Карат», ТОВ «Сансервіс», ТОВ «Сіріус Екстружен» та ТОВ «УКР-ВОЛНАТ», що дозволило їм самостійно декларувати походження товарів шляхом складання декларації інвойс під час експорту товарів до країн ЄС.

Митники нагадують, що статус уповноваженого (схваленого) експортера дає змогу під час експорту товарів до ЄС самостійно визначати країну походження без оформлення сертифіката EUR.1. Схваленим експортером може бути підприємство-експортер, юридична особа, зареєстрована в Україні, за винятком митного брокера, яка здійснює постійні відправлення товарів на умовах угод та має право самостійно оформлювати декларацію інвойс незалежно від вартості партії товару.

Джерело