26.02.2021 — 09:33

На Хмельниччині працюють дуже ефективні сільськогосподарські підприємства, у яких варто багато чому повчитися, – Тарас Висоцький

25 лютого Хмельницьку область з робочим візитом відвідав заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький. Зустрічали посадовця заступник голови ОДА Володимир Білик та представники Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу ОДА.

Розпочався візит з відвідин ТОВ «Шепард Поділля» в селі Михайлючка Шепетівського району. Дане підприємство займається розведенням овець романівської породи. У 2020 році було введено в дію першу чергу вівцеферми — два приміщення загальною площею 4600 кв. м та закуплено 2,1 тис. голів овець. Вартість проєкту на 10 тис. голів становить 45 млн грн – це є власні інвестиції та інвестиції ОАЕ. Зараз в господарстві утримується 2224 голів овець. Директор вівцеферми Сергій Барвін розповів, що у 2020 році ТОВ «Шепард Поділля» скористалося державною підтримкою: «За напрямом здешевлення закупівлі племінного поголів’я ми отримали 10,4 млн грн державної дотації на закупівлю овець романівської породи в кількості 2,1 тис. голів».

Також делегація побувала на ТОВ «Агро – модуль груп» в селі Коськів Шепетівського району. З роботою господарства гостей ознайомив керівник Сергій Рудюк: «Першу чергу вівцеферми, вартістю 13,2 млн грн, було введено в роботу у 2020 році. На даний час господарство утримує 1600 голів овець, в перспективі плануємо розширення до 10 тис. голів». Керівник господарства звернувся до заступника міністра з проханням розглянути можливість отримання дотаційних коштів у два етапи. Тарас Висоцький зауважив, що на перспективу ця ідея гарна, адже це потрібні обігові кошти для підприємств, та на даному етапі поки це неможливо. Також під час спілкування обговорювалися проблемні питання зумовлені високими цінами на корми та відсутністю власної землі.

На завершення робочої поїздки посадовці відвідали ТОВ «Агро ЕкоМілк» с. Іршики Старокостянтинівської територіальної громади. Планова потужність молочно- товарної ферми становить 560 фуражних голів з них, 480 – дійних. У наявності в господарстві на даний час утримується 345 голів: племінні телиці голштинської та української чорнорябої порід – 235 голів, приплід –110 теличок та бичків.

Про роботу господарства розповів керівник Юрій Городов: «Місячна потужність надоїв молока становить понад 200 тонн, середньодобовий надій – 32 кілограми з голови. Усе вироблене молоко відповідає екстра ґатунку». Дане підприємство також скористалося державною підтримкою у 2020 році, за напрямом часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких об’єктів було отримано 5,1 млн грн, за напрямом відшкодування закуплених племінних тварин – 2,7 млн грн.

«Програми державної підтримки виробників сільгосппродукції є дієвим важелем допомоги галузі АПК. Минулого року агровиробникам Хмельниччини різних форм власності було спрямовано 207,8 млн гривень по 11 напрямах державної підтримки, зокрема 58,8 млн грн – за придбану техніку вітчизняного виробництва, 51,7 млн грн – компенсація відсотків за користування кредитами, 46,1 млн грн – часткове відшкодування вартості племінних тварин, 13,3 млн грн – дотація за наявні бджолосім’ї», – зауважив заступник голови облдержадміністрації Володимир Білик.

«На Хмельниччині працюють дуже ефективні сільськогосподарські підприємства, у яких варто багато чому повчитися», – сказав заступник Міністра Тарас Висоцький під час зустрічі з головами територіальних громад та керівниками сільгосппідприємств, яка була завершальним етапом робочої поїздки. Також посадовець розповів присутнім про державну підтримку, що буде спрямована для розвитку сільського господарства у 2021 році та відповів на низку актуальних запитань.

Детально відео наради можна переглянути за посиланням https://cutt.ly/YlRimCC