25.05.2021 — 14:17

Головним завданням кампанії з оздоровлення дітей є забезпечення взаємодії між усіма гілками влади, – Сергій Тюрін

На цьому наголосив перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін на сьогоднішньому засіданні колегії під час обговорення питання про стан готовності закладів оздоров­лення та відпочинку дітей, місць масо­вого відпочинку населення на водних об’єктах до сезону відпочинку.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ірина Ковальчук розповіла, що Департамент здійснює координацію заходів щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей у таких напрямках: за рахунок коштів обласного бюджету (в межах області та поза її межами) та направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» і державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» за рахунок коштів державного бюджету (оздоровлення здійснюється протягом року).

Так, впродовж лютого поточного року в область надійшло 56 путівок для направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» і державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» за рахунок коштів державного бюджету. Вартість путівки ДП «УДЦ «Молода гвардія» м. Одеса  11 053,14 грн., путівки ДПУ «МДЦ «Артек» м. Київ 13 599, 6 грн.

Безкоштовні путівки надаються:

дітям-сиротам;

дітям, позбавленим батьківського піклування;

дітям з інвалідністю, здатним до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань);

дітям, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи;

дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

дітям, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення;

рідним дітям батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;

дітям, взятим на облік службами у справах дітей як таким, що перебувають у складних життєвих обставинах;

дітям, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

дітям, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, у тому числі дітям журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків;

дітям із малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

дітям із багатодітних сімей;

2) із частковою оплатою в розмірі 20 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством):

дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи;

дітям, які перебувають на диспансерному обліку;

3) із частковою оплатою в розмірі 30 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством):

дітям працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села;

дітям – учасникам дитячих творчих колективів і спортивних команд – переможцям міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

талановитим та обдарованим дітям – переможцям міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

4) із частковою оплатою в розмірі 50 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством):

відмінникам навчання;

лідерам дитячих громадських організацій;

дітям – учасникам дитячих творчих колективів і спортивних команд – переможцям обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;

талановитим та обдарованим дітям – переможцям обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад.

Дитина забезпечується путівкою до зазначених дитячих центрів за рахунок бюджетних коштів один раз на рік за умови, що путівка до дитячого закладу оздоровлення не надавалась їй у тому самому році за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Фінансове забезпечення оздоровчої кампанії у 2021 році. В області діє Обласна програма оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2022 року. Цьогоріч в обласному бюджеті передбачено:

–  5979,9 тис. грн. на оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки:

– 1 253,8 тис. грн. для дітей, які виховуються, в інтернатних закладах області;

– 665,3 тис. грн. для дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, вихованців дитячих будинків сімейного типу, прийомних дітей з прийомних сімей, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

У бюджетах  районів, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад бюджетах  передбачено 22 197,0 тис. грн.  (близько 21 тис. дітей). Заплановано залучити 18 158,5,0 тис. гривень позабюджетних коштів  (1 816 дітей).

У поточному році в області планується забезпечити оздоровленням та відпочинком близько 66 тис. дітей шкільного віку, що становить 51,2 % від їх загальної чисельності дітей шкільного віку ( від 7 до 18 років).

Послугами оздоровлення (перебування дитини в закладі не менше 21 дня) заплановано охопити 17,5  тис. дітей  (близько 13,5 % дітей від їх загальної чисельності дітей шкільного віку (а їх в області нараховується  129 742 тис.дітей),   відпочинком (період перебування дитини в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку не менше 14 днів) – 31,2 тис.дітей (37,7 %).

За рахунок коштів обласного бюджету планується придбати 572 путівки для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки з них:

– 309 путівок придбано в закладах оздоровлення та відпочинку розташованих на території Хмельницької області;

– 263 путівки в закладах оздоровлення та відпочинку розташованих на території Чорноморського узбережжя, наразі тривають тендерні процедури.

Кількість закладів оздоровлення та відпочинку, які будуть функціонувати у 2021 році. За прогнозними показниками у 2021 році надання оздоровчих та відпочинкових послуг у літній період буде здійснюватися у 29 дитячих закладах: 2 – Кам’янець-Подільський р-н, 1 – Ярмолинецький р.-н., 1 – Старокостятинівський р-н ,  25 –  м.Хмельницький  (23 з денним перебуванням, 1 наметове містечко, 1 позаміський заклад оздоровлення та відпочинку). Разом з тим, питання їх функціонування буде вирішуватися у відповідності до законодавчих актів щодо карантинних заходів.

Підготовка до літньої оздоровчої кампанії. З 26 по 28 травня заплановано обстеження дитячих закладів  оздоровлення та відпочинку щодо стану готовності початку оздоровчого кампанії. Протягом усієї оздоровчої кампанії буде здійснюватися обстеження закладів оздоровлення та відпочинку щодо  перевірки дотримання вимог санітарного законодавства, безпечного та якісного харчування, пожежної техногенної безпеки та цивільного захисту.

Перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін відмітив, що оздоровча кампанія – це гарна можливість для наших дітей покращити здоров’я, набратися сил перед навчанням, отримати нові емоції, навички, знання. Тому, на його думку, головним завданням кампанії з оздоровлення дітей є забезпечення взаємодії між усіма гілками влади і відповідними службами та створення умов для безпечного перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

“Необхідно посилити контроль за всіма закладами оздоровлення та відпочинку незалежно від форми власності. За час, що залишається до старту оздоровчої кампанії, необхідно завершити відповідні обстеження дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області. Рай­онним державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування необхідно зробити все, аби провести оздоровчу кампанію на належному рівні”, – сказав Сергій Григорович.