23.03.2022 — 11:47

Держава і бізнес сьогодні мають працювати на один результат – перемогу

На цьому наголосив начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій під час зустрічі з представниками бізнесу області.

До спільного обговорення долучилися заступники голови адміністрації Сергій Тюрін та Володимир Юр’єв, голова обласної ради Віолета Лабазюк, народні депутати України Олена Копанчук та Сергій Мандзій, представники переробної промисловості, торговельних та аптечних мереж, основних нафтотрейдерів, малого та мікробізнесу області, представники податкової та митної служби в області.

Розпочинаючи спілкування, Сергій Гамалій зазначив, що основною метою зібрання є обговорення проблемних питань ведення бізнесу в умовах воєнного стану та шляхів їх вирішення. “Сподіваюся, що ця зустріч стане корисною для усіх її учасників і ми зможемо скоординувати наші дії на рівні регіону для підвищення ефективності роботи кожного із секторів економіки», – сказав він.

Серед основних питань, які були порушені під час наради та потребують оперативного вирішення в умовах воєнного стану – порушення ланцюгів поставки сировини для промислової галузі та поставки готової продукції до споживачів в областях, в яких відбуваються бойові дії; встановлення обмежень на експорт та імпорт продукції; високі тарифи на енергоносії; частковий дефіцит паливно-мастильних матеріалів та обмеження на їх відпуск, спрощення процесу ввезення гуманітарної допомоги.

Коментуючи питання ввезення гуманітарних вантажів, начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій повідомив, що Урядом уже прийнято рішення про спрощення процедури їх ввезення з-за кордону. Для цього на митниці потрібне буде лише декларування.

Також очільник області повідомив, що до обласної військової адміністрації надходять звернення від місцевих товаровиробників щодо проблем з імпортом сировини та матеріалів для виробництва продукції, зокрема: миючих та дезінфікуючих засобів, поліграфічної хімії тощо. Він зазначив, що це питання поступово вирішується, Урядом майже щодня здійснюється доповнення переліку товарів критичного імпорту за зверненнями органів державної влади.

Принагідно, представникам бізнесу нагадали, що Мінекономіки запровадило програму щодо тимчасового переміщення підприємств з постраждалих регіонів, спрямовану на збереження виробничого і трудового потенціалу України і орієнтовану на усі підприємства, які бажають перемістити виробництво на території Західної України. Перший підприємець, за даною програмою, уже перевіз своє обладнання на Хмельниччину, зараз відбувається встановлення обладнання та налагодження нових контактів з постачальниками сировини, визначення спроможностей підприємства, задіяння  робочої сили та пошук нових ринків збуту.

“Сьогодні в боротьбі проти російського агресора ми бачимо злагодженість та взаємодопомогу на усіх рівнях. Тому в реаліях сьогодення держава і бізнес мають працювати тільки на один результат – перемогу. Для цієї мети ми і проводимо такі зустрічі, аби почути проблеми кожного і віднайти шляхи їх вирішення”, – сказав Сергій Гамалій.