Хмельницька
обласна державна адміністрація

 Офіційне інтернет-представництво

Версія для людей
з вадами зору

14.07.2017 — 15:36

Маємо надалі активно підтримувати в області процеси утворення ОТГ – Валерій Олійник

Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник провів засідання робочої групи з питань підготовки проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області. У засіданні взяли участь представники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації та обласної ради, директор Хмельницького відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Яцковський, заступник начальника ГТУЮ в Хмельницькій області Неля Продан, директор Хмельницького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державних влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Микола Баюк, представники окремих райдержадміністрацій та ОТГ.

Як зазначив Валерій Олійник, розпочинаючи засідання, Хмельниччина у 2015 році однією з перших в Україні розробила та ухвалила  проект перспективного плану формування територій громад області. На території області планувалось утворення 54 спроможних об’єднаних територіальних громад. Після внесення змін за фактом добровільного утворення у проекті перспективного плану затверджено 57 ОТГ.

 

Станом на сьогодні на території області утворено 26 об’єднаних територіальних громад загальною площею 8649 кв.км. (42% площі області), до яких увійшли 249 базових рад, 570 населених пунктів з населенням понад 342 тисячі осіб, що становить 26,4% від населення області. За площею та кількістю місцевих рад, які увійшли до складу об’єднаних громад, Хмельницька область залишається лідером серед регіонів України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 року №924-р ”Про затвердження перспективного плану формування територій громад Хмельницької області”, із врахуванням внесених у подальшому змін, затверджено перспективний план формування територій громад області, яким передбачено утворення 46 об’єднаних громад загальною площею 16,6 тис.кв.км.

У 1-ому півріччі 2017 року на території області утворено дві об’єднані територіальні громади, які очікують постанови ЦВК щодо проведення перших виборів (Солобковецька  ОТГ Ярмолинецького району, Олешинська ОТГ Хмельницького району). Надано висновок облдержадміністрації щодо відповідності проектів рішень Городоцької та 18 сільських рад Конституції та законам України щодо утворення Городоцької міської ОТГ.

“Незважаючи на досягнуті успіхи у проведенні реформи децентралізації, маємо і надалі активно продовжувати роботу в цьому напрямку. Першочерговим завданням є підготовка змін до затвердженого перспективного плану формування територій громад, щоб процеси об’єднання територіальних громад відбувалися без затримок, адже здійснене воно може бути лишу у відповідності з цим перспективним планом,” – наголосив Валерій Цезарович.

За інформацією заступника управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Світлани Пасічник, на даний час не затверджено план утворення об’єднаних громад у Ярмолинецькому районі, залишається не розподіленою на громади значна територія Городоцького,  Кам’янець-Подільського та Хмельницького районів. Не охоплені об’єднаними громадами від 3-х до 6-и сільських рад на території Волочиського, Дунаєвецького, Полонського, Новоушицького,  Чемеровецького районів.

“По-перше, до законодавства України, що регулює процеси об’єднання громад, було внесено певні суттєві зміни, зокрема, передбачено утворення ОТГ на межі суміжних районів. Також окремі сільські ради виявили бажання приєднатися до вже існуючих ОТГ, деякі хочуть увійти до ОТГ, відмінних від передбачених перспективним планом. Тому проект перспективного плану формування територій громад області потребує доопрацювання із врахуванням процесів утворення об’єднаних громад, що відбулись та відбуваються,” – зазначила Світлана Михайлівна.

З метою напрацювання основних поправок до перспективного плану, а також з’ясування реальної картини, що склалась на місцях, сьогодні на засіданні комісії заслухали представників Віньковецької, Волочиської, Ярмолинецької, Теофіпольської та Хмельницької райдержадміністрацій.

Подальше заслуховування районів заплановано на наступний тиждень. За результатами робочої групи буде підготовлено остаточний проект перспективного плану формування територій громад  області, який буде винесений для затвердження на черговій сесії обласної ради. Після схвалення його обласною радою, проект має бути представлений до розгляду в Кабінет Міністрів України.