12.10.2021 — 16:23

В ОДА обговорили стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках області

Сьогодні в ОДА відбулося засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Провів його перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін. На порядок денний виносилося питання про стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках області.

Розпочинаючи спілкування, Сергій Тюрін наголосив, що наразі питання погашення заборгованості знаходиться на посиленому контролі Уряду. Так, Мінекономіки створено Міжвідомчу робочу групу з питань погашення заборгованості із заробітної плати, постійно проводяться засідання щодо вирішення проблемних питань із заборгованою заробітною платою в області. Зокрема, на останньому засіданні у вересні поточного року Мінекономіки наголошено на необхідності виконання доручення Прем’єр-міністра України стосовно погашення заборгованості у повному обсязі до кінця року на економічно активних підприємствах, які мають заборгованість до 15 млн грн, а також щодо погашення заборгованості щонайменше на 50% на активних підприємствах, сума заборгованості яких перевищує 15 млн гривень.

Таким чином, додав посадовець, існує нагальна потреба в продовженні активної роботи в напрямку погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках області.

Більш детально з даного питання доповіла директорка Департаменту економічного розвитку ОДА Олена Бохонська. Посадовиця проінформувала, що станом на 01.10.2021 в області налічується 21 підприємство-боржник із загальною сумою заборгованої заробітної плати 21533,9 тис грн. В переліку 3 державних підприємства, 8 комунальних та 10 приватної форми власності.

В структурі боргу найбільшу частку – 43,5% займають державні підприємства: «Нігинський кар’єр», «55 управління начальника робіт» та «ВОЄНКОНВЕРС 43» із загальною сумою заборгованості 9354,1 тис гривень.

Борг комунальних підприємств становить 6512,3 тис. грн, або 30,2%. Інші підприємства (приватні) мають заборгованість в сумі 5667,5 тис. грн, або 26,3% (у тому числі третина заборгованості – це борг банкрута ПрАТ «Кам’янець-Подільський Автоагрегатний завод» з боргом 1,7 млн грн).

Поряд з цим, слід звернути увагу, що за останній місяць 2 комунальних підприємства повністю погасили борги по заробітній платі – це «Старосинявський комунгосп» та «Понінка тепломережі».

В продовження засідання присутні заслухали представників підприємств-боржників та обговорили подальші кроки для ліквідації боргу із заробітної плати в області.

Окремої уваги заслуговує не менш важливе питання – рівень заробітної плати. За цим показником у січні-серпні 2021 році область посіла 15 місце по Україні. Так, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у серпні 2021 року по області становила 11815 грн, що на 1090 грн або на 10,2% більше ніж на початок року.