19.11.2021 — 15:25

Брифінг щодо ситуації з COVID-19 за 19.11.2021. ВІДЕО

Сьогодні про ситуацію в області з протидією COVID-19 та хід вакцинальної кампанії розповів директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Завроцький.

Головні тези брифінгу

➡  Рівень захворюваності на COVID-19 у Хмельницькій області залишається достатньо високим. Наразі в області показник захворюваності у понад 12 разів перевищує нормативний і становить 950 хворих на 100 тис. населення при нормі ≤75. Поріг захворюваності значно перевищений ще за двома показниками епідемічної небезпеки поширення COVID-19, тому наразі область і надалі залишається у “червоній” зоні.

➡  Проте протягом останніх декількох днів відслідковується тенденція до зниження захворюваності, в середньому на 50-60 осіб щоденно. Проте говорити зараз про досягнення піку чи стабілізації і зниження захворюваності поки що зарано.

➡  Організація вакцинації від COVID-19 в області є одним із основних завдань ОДА. Основний безпечний метод профілактики захворюваності та зниження летальності є саме вакцинація. На сьогодні здійснено понад 672 тисячі щеплень, причому 392 тисячі осіб отримали 1 дозу вакцини, 278 – 2 дози. Це недостатньо для формування колективного імунітету, адже для цього показник вакцинації має складати щонайменше 70% населення.

➡  Наразі двома дозами вакциновано близько 30%. Тому нарощування темпів вакцинації є одним із основних завдань для місцевої влади. Велике значення має робота в цьому напрямку голів громад. Одні з найвищих показників вакцинації, що становлять близько чи понад 50%, мають Теофіпольська, Волочиська, Славутська, Шепетівська, Старокостянтинівська, Новоушицька, Кам’янець-Подільська та інші територіальні громади, де їх керівництво спільно з представниками медичної галузі налагодили цю роботу належним чином. При цьому є громади, де керівництво та медики не усвідомлюють значення вакцинації та ризиків для невакцинованих мешканців. З ними проводиться відповідна робота, і у Департаменті охорони здоров’я сподіваються, що завдяки їй хід вакцинальної компанії активізується.

➡  В області забезпечено роботу пунктів та центрів вакцинації. За потреби до населених пунктів відповідно до звернення керівництва громад здійснюється виїзд мобільних бригад медпрацівників. На базі гіпермаркету “Епіцентр” у Хмельницькому запрацював ще один центр масової вакцинації, де створено усі належні умови для нормальної роботи мобільних бригад, що проводять щеплення. Наразі в області працює вже 12 центрів масової вакцинації.

➡  В області наявні 4 види вакцини: Pfizer (61 тис.доз), CoronaVac (63 тис. доз), AstraZeneca (19,5 тис. доз), Moderna (майже 20 тис.доз). За інформацією Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, Україна найближчим часом очікує надходження додаткових партій вакцин, тому жодних проблем із постачанням вакцин в країні не буде.

➡  Найкраща вакцина – це та, якою ви вирішили щепитися. Усі вакцини є безпечними та ефективними, вони знижують імовірність захворіти на COVID-19 та запобігають важким ускладненням від коронавірусної хвороби.