07.07.2022 — 14:14

ЕРАМ та Східноукраїнський національний університет ім. Даля уклали угоду про співпрацю

В червні ІТ-компанія ЕРАМ Україна підписала угоду про співпрацю з університетом, який в перші дні війни вимушено евакуйовано із Сєвєродонецька на Хмельниччину. Така співпраця дозволить продовжити надавати студентам якісну освіту з фокусом на практичний підхід в ІТ. Компанія вже надала допомогу з перенесенням критично важливої інфраструктури до хмарних середовищ, а також у питаннях технічного забезпечення.

Підписання подібних угод – хороший сигнал для української та міжнародної спільноти, що не зважаючи на обставини українці готові навчати і навчатися, якісно готувати наступне покоління ІТ-професіоналів. Це особливо актуально в час, коли ІТ-галузь оперативно відновила роботу і наразі здатна допомогти країні вистояти у війні економічно.

«З перших днів війни ЕРАМ активно допомагає країні, зокрема і в питанні освіти молоді. Попри війну ми продовжуємо підтримувати наших освітніх партнерів, а також запрошуємо нових. Адже зараз на рівні країни важливо згуртовуватися та забезпечити якісне функціонування навчальних процесів, необхідних для підготовки професіоналів галузі. Для цього ми маємо продовжувати активну роботу в трикутнику держава-університети-індустрія, і максимально поєднувати академічну та неформальну освіту», – коментує підписання угоди Олег Ковалюк, координатор освітніх програм EPAM University в центральному регіоні.

Зважаючи на те, що евакуація університету відбувалася практично під ракетними обстрілами, найпершим пріоритетом було збереження життя студентів та співробітників. Зруйновано будівлі університету, знищено матеріальну, лабораторну й комп’ютерну базу. Втім, адміністрація вишу на новому місці працює над оперативним забезпеченням функціонування системи управління навчальним закладом, забезпеченням освітнього процесу, відновленням матеріальних та інформаційних ресурсів. Простіше це робити разом з надійними партнерами.

Дмитро Марченко, перший проректор університету, впевнений, що співпраця з компанією ЕРАМ, яка має практичний досвід впровадження ІТ-проєктів, потужний фаховий склад та високотехнологічне обладнання, дозволить сприяти прискоренню процесів цифровізації суспільства та вирішити проблему нестачі ІТ фахівців в Україні. «Відомий український науковець, засновник Інституту кібернетики, академік Віктор Глушков казав: «Коли всі інформаційні системи зіллються до єдиної системи, вона буде працювати за участі людини і в ім’я людини». Зараз, ці слова, сказані майже 50 років тому, стають дійсністю. Ми бачимо загальнонаціональні процеси інформатизації та діджиталізації суспільства. В СНУ ім. В. Даля приділяється значна увага як підготовці фахівців з ІТ, так і загальній цифровізації діяльності університету».

Нагадаємо, раніше компанія ЕРАМ повідомляла про відкриття офісу в Хмельницькому та підписання угоди з Хмельницьким національним університетом. Загалом на сьогодні компанія співпрацює з понад 30 українськими університетами.

Довідка про університет:

Східноукраїнський національний університет ім. Даля засновано у 1920 році. Заклад готує фахівців за 70 спеціальностей, шість з яких стосуються інформаційних технологій. Наразі в університеті навчається біля 5 000 студентів.

 Довідка про компанію:

Заснована в 1993 році компанія EPAM Systems Inc. (NYSE: EPAM) використовує свій багаторічний досвід розробки, щоб бути провідним світовим експертом з постачання послуг для цифрової трансформації — лідером індустрії з розробки цифрових та фізичних продуктів, а також зі створення цифрової платформи для інженерних послуг. Завдяки інноваційній стратегії, інтегрованому підходу в консультуванні та можливостям у дизайні, а також унікальній «інженерній ДНК», компанія розгорнула глобально гібридні команди, щоб допомагати клієнтам та спільнотам з усього світу робити майбутнє сьогоденням. Це означає створення нових платформ для бізнесу, навчання та охорони здоров’я, які об’єднують людей, вдосконалюють роботу та покращують життя. За версією журналу Newsweek, ЕРАМ визнано компанією з найкращим місцем для роботи у 2021 році. Мультидисциплінарні команди працюють над рішеннями для клієнтів у більш ніж 40 країнах світу на 5 континентах. Як визнаний лідер, ЕРАМ включена до списку ТОП-15 технологічних компаній за версією Fortune 1000, а також до списку Fortune «100 компаній, які швидко зростають» як провідна ІТ-сервісна компанія протягом останніх трьох років. Компанія також входить до списку 25 найбільших агентських компаній світу за версією Ad Age, а у 2020 році журнал Consulting Magazine назвав EPAM Continuum серед 20 найбільш швидкозростаючих компаній. Дізнатися більше про компанію можна за посиланнями: www.epam.com,  Twitter та LinkedIn.