09.09.2022 — 15:32

За період січень-серпень 2022 року аудитори Хмельниччини забезпечили відшкодування втрат понад 13 млн грн

Фахівці Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області за січень–серпень 2022 року за результатами проведених ревізій виявили втрат матеріальних та фінансових ресурсів на суму понад 134 млн грн, з них незаконних витрат майже 106 млн грн.

Загалом ужитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму майже 13 млн грн (з врахуванням відшкодування втрат матеріальних та фінансових ресурсів, виявлених у попередніх роках). Під час проведення заходів державного фінансового контролю виявлено факти неефективних управлінських дій та ризикових операцій, що призвели (можуть призвести) до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад 125 млн грн.

Економічний ефект від реалізації пропозицій, наданих управлінням за результатами проведених державних фінансових аудитів, сягнув майже 11 млн грн. До суб’єктів господарювання, у яких виявлено порушення, застосовано 4 фінансові санкції. Аудиторами за порушення законодавства складено протоколів про адміністративні правопорушення на 16 посадових осіб.

Правоохоронними органами за переданими управлінням матеріалами контрольних заходів розпочато 10 досудових розслідувань, а також вручено 7 особам повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Наразі за зверненнями правоохоронних органів працівники управління як залучені спеціалісти в 58 випадках надавали консультації в рамках відкритих кримінальних проваджень, за результатами проведення яких виявлено порушення, що призвели до втрат на суму 33,4 млн грн, і 11 особам вручено підозру у скоєнні кримінального правопорушення.