29.12.2022 — 15:03

Відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради

27 та 29 грудня під керівництвом головного архітектора області Ірини Дунаєвської відбулось засідання архітектурно-містобудівної ради відділу містобудування та архітектури ОВА.

На порядок денний 27.12.2022 року було винесено розгляд матеріалів генеральних планів населених пунктів сіл Вереміївка, Митинці та Ходьківці Красилівської міської ради Хмельницького району Хмельницької області. Розробник: НВК «Свитязь» (м. Вінниця), головний архітектор проєктів  О.Черниш.

Відповідно до Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 1 вересня 2021 року № 926 передбачено, що містобудівна документація на місцевому рівні розробляється в електронному вигляді. Це забезпечить наповнення містобудівного та Державного земельного кадастрів даними містобудівної документації на місцевому рівні, а план зонування території населеного пункту є невід’ємною складовою генерального плану. Оскільки у складі даних генеральних планів відсутній розділ зонінгу членами архітектурно-містобудівної Ради було прийнято рішення запропонувати Красилівській міські раді передбачити фінансування на розроблення планів зонування територій даних населених пунктів, врахувати зауваження та пропозиції і повторно в комплексі винести на чергове засідання архітектурно-містобудівної ради при відділі містобудування та архітектури ОВА.

На порядок денний 29.12.2022 року було винесено розгляд матеріалів комплексних планів просторового розвитку територій Меджибізької територіальної громади та Сатанівської територіальної громади Хмельницького району Хмельницької області. Розробник: ТОВ «УКРГРУППРОЄКТ» (м. Київ), головний архітектор проєктів О.Іванченко.

З ухваленням Закону України від 17.06.2020 № 711-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», який набрав чинності 24 липня 2021 року, територіальні громади отримали новий інструмент управління територією – комплексний план просторового розвитку території територіальної громади, що є одночасно і містобудівною документацією на місцевому рівні, і документацією із землеустрою, що визначає планувальну організацію, функціональне призначення території, основні принципи і напрями формування єдиної системи громадського обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, формування екомережі, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.

Представлені матеріали комплексних планів просторового розвитку територій Меджибізької територіальної громади та Сатанівської територіальної громади Хмельницького району Хмельницької області розглянуто, оскільки ще не всі державні органи, які відповідно до законодавства мають повноваження щодо розгляду містобудівної документації надали свої пропозицій тому було прийнято рішення направити представлені матеріали на доопрацювання.

За матеріалами відділу містобудування та архітектури облдержадміністрації